شمار قربانیان کرونا در دنیا از 100 هزار نفر گذشت، رقابت تنگاتنگ آمریکا و ایتالیا در مرگ و میر

به گزارش باتسک، آمارهای رسمی منتشر شده از سوی دولت ها در اقصی نقاط دنیا نشان می دهد که شمار قربانیان ویروس کرونا (بیماری کووید-19) در دنیا اکنون به بیش از 100 هزار نفر رسیده است.

شمار قربانیان کرونا در دنیا از 100 هزار نفر گذشت، رقابت تنگاتنگ آمریکا و ایتالیا در مرگ و میر

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش گروه بین الملل باتسک، آخرین آمارهای تجمیعی منتشر شده از سوی نهادهای دولتی در کشورهای مختلف دنیا نشان می دهد که تعداد قربانیان ویروس کرونا (بیماری کووید-19) حوالی ساعت 21:00 به وقت تهران از مرز 100 هزار نفر عبور نموده است.

بر اساس آمارهای رسمی که پایگاه آماری Worlometers از ابتدای شیوع ویروس کرونا در دنیا به طور مستمر و با استناد به گزارش های آماری نهادهای دولتی در کشورهای مختلف دنیا اقدام به روزآمدسازی و انتشار آنها نموده است، ایتالیا با بیش از 18800 مورد مرگ ومیر بر اثر ابتلا به کرونا رتبه اول را در دنیا دارد و بعد از این کشور نیز آمریکا با 17919 نفر و اسپانیا با 15970 نفر در رتبه های بعدی جای گرفته اند.

طی 24 ساعت گذشته حدود 10 هزار نفر به آمار قربانیان کرونا در دنیا افزوده شده است که در این میان آمریکا با ثبت 1900 مورد مرگ ومیر طی 24 ساعت گذشته، رتبه اول دنیا را به خود اختصاص داده است.

در بین قاره های دنیا نیز بیشترین موارد مرگ ومیر بر اثر کرونا در قاره اروپا به ثبت رسیده است. تا به امروز بالغ بر 800 هزار شهروند اروپایی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده اند. به عبارت دیگر تقریباً نیمی از کل مبتلایان به ویروس کرونا در دنیا ساکن کشورهای اروپایی هستند.

پایگاه آماری Worldometers شمار مبتلایان به ویروس کرونا در دنیا را نیز حدود 1.65 میلیون نفر اعلام نموده است. آمریکا با ثبت حدود 480هزار مورد ابتلا به کرونا، از این لحاظ در دنیا رکورددار است.

تا به امروز حدود 370 هزار نفر از مبتلایان به کرونا در سراسر دنیا سلامتی خود را بازیافته اند و اقدامات درمانی برای بهبود بیش از 1.1 میلیون نفر از مبتلایان همچنان در جریان است.

بیماری ناشی از ویروس کرونا یعنی بیماری کووید 19که سازمان بهداشت دنیای (WHO) آن را بیماری همه گیر دنیای اعلام نموده است، تا به امروز در بیش از 200 کشور و قلمرو از قاره های مختلف دنیا شیوع یافته است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1470

به "شمار قربانیان کرونا در دنیا از 100 هزار نفر گذشت، رقابت تنگاتنگ آمریکا و ایتالیا در مرگ و میر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار قربانیان کرونا در دنیا از 100 هزار نفر گذشت، رقابت تنگاتنگ آمریکا و ایتالیا در مرگ و میر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید