سفرهای دریایی نابینایان با ابتکاری جدید بهبود میبابد

به گزارش باتسک، اینکه باید به فکر همه اقشار جامعه بود و از اهداف یک استارتاپ خلاق است که به تازگی با ایده ای سفرهای دریایی را برای کم بینایان هم آسانتر نموده است.

سفرهای دریایی نابینایان با ابتکاری جدید بهبود میبابد

نابینایان و کم بینایان و افرادی که در جهت یابی دچار اختلال هستند، می توانند با استفاده از گوشی های هوشمند خود، توصیف صوتی دقیقی از منطقه موردنظر به دست بیاورند.

راهکاری نوآورانه برای دسترسی راحت و جهت گیری بدون مشکل نابینایان و کم بینایان اندیشیده شده است که تا سفر آن ها با استفاده از تور کشتی کروز سهل الوصول تر سازد. این راهکار بر اساس تجربیاتی که در پیاده سازی موفق این سیستم در هتل ها، رستوران ها و محل های تفریحی کسب شده، توسعه یافته است.

پدیدآورندگان تکنولوژی رایت هیر می گویند که علی رغم این که مسافران نابینا در کشتی های کروز می توانند از نشانه های بریل استفاده کنند، اما هنوز این امکان برای آن ها فراهم نشده است که به صورت مستقل و مانند یک فرد بینا دور کشتی قدم بزند. ولی سیستم جدید توصیف های جزئی از محل و راهنمایی های صوتی دقیقی برای این افراد ارائه می دهد.

نابینایان و کم بینایان و افرادی که در جهت یابی دچار اختلالاتی هستند، توصیف های دقیق صوتی و در زمان واقعی از طریق گوشی های هوشمند خود دریافت می کنند. هشدارهای صوتی، مبتنی بر اطلاعاتی هستند که از طریق سنسورهای بلوتوثی جاگذاری شده در محل دریافت می شوند. همچنین، این سیستم شامل یک داشبورد مدیریتی است که کارمندان با استفاده از آن، سیستم را به صورت شخصی و با توجه به نیازهای بازدیدکنندگان برنامه ریزی و کنترل می کنند.

پدیدآورندگان این تکنولوژی معتقدند که این سیستم می تواند مسافران بالقوه ای را جذب کشتی ها کند که تاکنون از این گونه سفرها اجتناب می کردند.

انتشار: 15 بهمن 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 186

به "سفرهای دریایی نابینایان با ابتکاری جدید بهبود میبابد" امتیاز دهید

1 کاربر به "سفرهای دریایی نابینایان با ابتکاری جدید بهبود میبابد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفرهای دریایی نابینایان با ابتکاری جدید بهبود میبابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید