سرنخی احتمالی از بویینگ مالزیایی در تصاویر هوایی چین

به گزارش باتسک، خبرنگاران: چین تصاویری ماهواره ای منتشر نموده که گمان می رود می تواند تکه هایی از لاشه هواپیمای مالزیایی مفقود شده باشد.

سرنخی احتمالی از بویینگ مالزیایی در تصاویر هوایی چین

با تور مالزی ارزان از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل باتسک به نقل از بی بی سی، وبسایت دولتی چین روز چهارشنبه (12 مارس-21 اسفند) سه تصویر ماهواره ای منتشر کرد که در آنها اشیایی سفیدی دیده می شوند که بر روی آب های دریای جنوب چین شناورند.

این تصاویر روز یکشنبه، یعنی تنها یک روز بعد از ناپدید شدن بوئینگ 777 خطوط هوایی مالزی، تهیه شده است اما وبسایت وزارت علوم چین امروز آنها را روی وبسایت خود قرار داده است.

نقطه جغرافیایی عکس ها جایی در دریای جنوب چین را نشان می دهد که منطقه ای است در شرق مالزی و جنوب ویتنام.

خبرگزاری رسمی شینهوا در چین، گزارش نموده که اندازه تقریبی بزرگترین شیی که در این عکس ها دیده می گردد 24 متر در 22 متر است.

ارتش خلق چین همچنین روز گذشته (سه شنبه) بیان کرد چند ماهواره که قابلیت عکس برداری با کیفیت بالا را دارند به آسمان دریای جنوب چین راهنمایی نموده تا در عملیات تجسس برای یافتن اثری از این هواپیمای مسافربری که 239 سرنشین داشت، شرکت نمایند. این ماهواره ها از مرکزی نظامی در شمال چین راهنمایی می شوند.

صبح امروز هم مالزی آخرین گفتگوی رادیویی میان خلبان و تیم کنترل پرواز را منتشر کرد که تنها چند دقیقه پیش از ناپدید شدن هواپیما انجام گرفته بود و در آن خلبان می گوید: همه چیز مرتب است.

عکس هایی هم که چین امروز منتشر کرد تقریبا نزدیک محلی تهیه شده اند که مالزی جستجو برای یافتن اثری از هواپیمای مفقود شده را از آنجا شروع نموده بود.

با وجود این، مالزی محدوده تجسس را افزایش داده و اکنون گروه های ماهواره ای، هوایی و دریایی بخش بزرگتری از دریای جنوب چین را به امید حل معمای پرواز ام اچ 370 جستجو می نمایند.

در همین حال، مقامات چین آشکارا از آنچه گزارش های ضد و نقیض مقامات مالزی درباره هواپیمای گمشده این کشور می خوانند، انتقاد نموده اند.

یک سخنگوی وزارت خارجه چین گفته است نمی توان با صراحت گفت که چه بخشی از اطلاعات ارایه شده از سوی مقامات مالزی، درست است.

این در حالی است که مقامات مالزی می گویند که در اطلاعات ارایه شده هیچ ابهامی وجود ندارد و تاکید نمود ه اند که آنها وضعیت مقامات چینی را درک می نمایند.

حدود دو سوم مسافران این پرواز که از کوآلالامپور راهی پکن بود، ملیت چینی دارند.

هواپیمای مالزیایی 5 روز پیش و ساعاتی پس از پرواز از این کشور به مقصد چین از صفحه رادار محو شد.

از آن موقع تاکنون جستجوها برای یافتن این هواپیما نتیجه ای نداشته است.

پیشتر مقامات مالزیایی در یک نشست خبری گفتند که رادارهای نظامی، یک شئی ناشناخته که می تواند همین هواپیمای گمشده باشد، را در تنگه مالاکا ردیابی نموده بودند.

اکنون اما گزارش شده است که کارگر یک سکوی نفتی در حدود 300 کیلومتری جنوب شرقی ویتنام واقع در دریای جنوب چین، گفته است که او چیزی را که در آسمان در حال آتش دریافت بوده دیده است.

خانواده های مسافران و خدمه این هواپیما که از چهارده ملیت مختلف هستند، در روزهای گذشته از ادامه بی خبری از سرنوشت این پرواز انتقاد نموده اند.

منبع: تسنیم
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 738

به "سرنخی احتمالی از بویینگ مالزیایی در تصاویر هوایی چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرنخی احتمالی از بویینگ مالزیایی در تصاویر هوایی چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید