سرمایه گذاری 198 میلیارد ریالی در صنایع تبدیلی و تکمیلی خراسان شمالی

به گزارش باتسک، خبرنگاران/خراسان شمالی رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی گفت: امسال 198 میلیارد ریال در صنایع تبدیلی و تکمیلی این استان سرمایه گذاری شد.

سرمایه گذاری 198 میلیارد ریالی در صنایع تبدیلی و تکمیلی خراسان شمالی

عبداالله یوسفی در گفت و گو با باتسک، اظهارکرد: ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی موجب افزایش درآمد روستاییان، افزایش بهره وری، ایجاد ارزش افزوده محصولات کشاورزی، کمک به کاهش ضایعات بخش کشاورزی، جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها و کمک به اشتغال موجود می کند.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تا به امروز 198 میلیارد ریال سرمایه گذاری در بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی استان انجام شده است که نسبت به سال گذشته افزایش 120 درصدی داشته است.

یوسفی ادامه داد: در این مدت 11 فقره پروانه بهره برداری صنایع تبدیلی و تکمیلی در استان در زمینه های بسته بندی بذر گندم، جو، حبوبات، بسته بندی زعفران و ... صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه این مجوزها زمینه اشتغال 99 نفر را در استان فراهم کرده است، گفت: در حال حاضر خراسان شمالی دارای 80 واحد صنایع تبدیلی و تکمیلی در بخش کشاورزی است.

یوسفی به مسائل موجود در بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی اشاره کرد و افزود: بدهی معوقه بانکی واحدهای تولیدی، نوسانات قیمت مواد اولیه و نبود ثبات بازار، کمبود نقدینگی واحدهای تولیدی برای فعالیت های جاری و طولانی شدن فرآیند پرداخت تسهیلات از مهمترین مسائلی است که این واحدها با آن روبرو هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 فروردین 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1329

به "سرمایه گذاری 198 میلیارد ریالی در صنایع تبدیلی و تکمیلی خراسان شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذاری 198 میلیارد ریالی در صنایع تبدیلی و تکمیلی خراسان شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید