رباتی که اشیای گمشده را می یابد

به گزارش باتسک، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، بارها اتفاق افتاده که فرد هنگام خروج از خانه کلیدهایش را جا می گذارد و مجبور می شود برای یافتن آنها همه جا را جستجو کند. اکنون محققان یک ربات نو ابداع کرده اند که این کار را برای کاربر انجام می دهد.

رباتی که اشیای گمشده را می یابد

نمونه اولیه ربات از طریق محققان MIT ساخته شده و در حقیقت یک بازوی مجهز به دوربین و آنتن فرکانس رادیویی است که به یک گیره متصل است. بازوی رباتیک با استفاده از آنتن فرکانس رادیویی شیء مورد نظر را جستجو می کند. همراه آن می توان برچسب های RFID روی ابزارهای مختلف چسباند. آنتن با ارسال سیگنال هایی می تواند شیء گمشده دارای برچسب را ردیابی کند.

تراشه های ارزان قیمت و بدون باتری RFID در پاسپورت ها، کتاب های کتابخانه و کارت های بدون تماس وجود دارند. شرکت های هواپیمایی هم از آنها برای ردیابی چمدان ها و خرده فروشی ها از آنها برای جلوگیری از سرقت از فروشگاه استفاده می کنند.

سیگنال فرکانس رادیویی در این طرح کارآمد است زیرا می تواند در سطوح مختلف از جمله لباس های شسته نشده هم نفوذ کند و شیء گمشده را بیابد.

هنگامیکه آنتن با برچسب RFID ارتباط برقرار می کند، منطقه حدودی آن را ردیابی می کند. این ربات منطقه ردیابی شده را با داده های دریافتی از دوربین ترکیب می کند و به این ترتیب موقعیت مکانی شیء را بهتر می توان یافت.

به گفته محققان این سیستم را می توان در آینده در انبارهای خرده فروشان آنلاین به کارگرفت، با کمک آن در یک کارخانه تولید خودرو قطعات را نصب کرد یا به سالمندان کمک کرد کارهای مختلف روزانه را انجام دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 آبان 1400 بروزرسانی: 1 آبان 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2432

به "رباتی که اشیای گمشده را می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رباتی که اشیای گمشده را می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید