در شرایط کرونا چاره دیگری نداشتیم!

به گزارش باتسک، شاهین علیزاده ـ سرپرست گروه ایستم و نوازنده سازهای کوبه ای ـ درباره شرایط برگزاری سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر به صورت مجازی، گفت: برگزار شدن جشنواره، جنبه حمایتی از هنرمندان را دارد و البته برپایی آن بارها بهتر از برپا نشدنش است؛ چون باعث می گردد موسیقی راکد نماند و جریان داشته باشد.

در شرایط کرونا چاره دیگری نداشتیم!

به گزارش خبرنگاران، جشنواره موسیقی فجر در این دوره با اجرای گروه موسیقی ایستم از خراسان شمالی و شهر بجنورد شروع شد که این گروه قطعاتی را از موسیقی محلی کرمانجی اجرا کرد.

علیزاده ـ سرپرست گروه ایستم و نوازنده سازهای کوبه ای ـ که سال جاری برای نخستین بار به همراه گروه موسیقی ایستم در جشنواره شرکت نموده بود، درباره اینکه چه فضایی را در جشنواره مجازی تجربه کردند، گفت: قاعدتا این نحوه برگزاری هیچگاه جذابیت اجراهای حضوری را نه برای مخاطب و نه برای هنرمند نخواهد داشت؛ ولی در این شرایط چاره دیگری نداریم. اگر مخاطب در سالن حضور داشته باشد هم خودش لذت بیشتری می برد و هم هنرمند با انرژی دریافت از مخاطب اجرای پرشور و شوق تری را ارائه خواهد داد.

این هنرمند که به موسیقی ایرانی می پردازد و پس از موسیقی سنتی کار در حوزه نواحی را شروع نموده است، درباره شرایطی که کرونا برایش رقم زد، اعلام کرد: نمی توان گفت که کرونا روی کار من تأثیرگذار نبوده ولی به طور کلی تأثیر چندانی نداشته است؛ چون پیش از آن هم تدریس می کردم و با شروع شروع کرونا تنها روش کاری ام به تدریس آنلاین تبدیل شد. به طور کلی برای افرادی که کارشان تدریس بود، شرایط تغییرات چندانی نکرد.

او همچنین درباره شرایط هنرمندان نواحی از شروع پاندمی کرونا گفت: البته برای آن دسته از هنرمندانی که در حوزه موسیقی نواحی فعالیت می نمایند، شیوع کرونا اثرات مخرب زیادی داشته است؛ چون بخش اصلی کار این افراد اجرا در مجالس و جشنواره ها بود که با شروع پاندمی این امکان از آنها گرفته شد.

سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر چهارم اسفند ماه به خاتمه می رسد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 فروردین 1400 بروزرسانی: 12 فروردین 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2123

به "در شرایط کرونا چاره دیگری نداشتیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در شرایط کرونا چاره دیگری نداشتیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید