خوابیدن بلافاصله بعد خوردن غذا چه خطراتی دارد؟

به گزارش باتسک، معمولا بعد از خوردن غذا احساس خواب آلودگی شدیدی به انسان دست می دهد اما نکته مهم در این موضوع این است که خواب بعد غذا می تواند آسیب های جدی به شما بزند.

خوابیدن بلافاصله بعد خوردن غذا چه خطراتی دارد؟

افراد معمولا بلافاصله بعد از غذا خوردن احساس خواب آلودگی می کنند و هیچ چیز به اندازه یک چرت کوتاه به آن ها آرامش نمی دهد اما باید بدانید که این کار خطرناک است و باید از آن دوری کنید. خوابیدن و دراز کشیدن دقیقا بعد از غذا خوردن باعث ایجاد نتایج نامطلوب می شود. با عوارض خوابیدن پس از غذا خوردن در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا آشنا شوید.

عوارض خوابیدن پس از غذا خوردن

در ادامه با 5 عارضه ای که خوابیدن بلافاصله بعد از غذا خوردن ایجاد می کند آشنا می شوید.

سوزش معده

طبیعتا اسید تولید شده برای گوارش غذا در معده وجود دارد و جاذبه باعث می شود که در معده باقی بماند اما زمانی که دراز می کشید، ممکن است دچار رفلاکس اسید معده شوید و در نتیجه بخش های حساس سیستم گوارشی دچار اختلال شوند که عاملی برای سوزش معده و احساس سوزش در قفسه سینه یا گلو خواهند شد.

کیفیت نامطلوب خواب

اگر سریعا بعد از غذا خوردن بخوابید، کل سیستم گوارش شما هنگام خواب شروع به کار می کند و فرایند هضم به طور کامل در حین خواب انجام می شود و در نتیجه خواب با کیفیتی نخواهید داشت. فکر شما نیز برای انجام سوخت و ساز همچنان فعال است و باعث می شود که به خواب عمیق فرو نروید و همچنین ممکن است سوزش معده باعث بیدار نگه داشتن شما شود.

بدخواب شدن و یا دیدن کابوس

سوخت و ساز می تواند عاملی برای فعال ماندن مغز هنگام خواب شود. در نتیجه افراد در چنین حالتی ممکن است دچار کابوس شوند و خواب آشفته داشته باشند.

بیدار شدن برای رفتن به دستشویی

بعضی از افراد احساس می کنند که شب ها بیش از همیشه نیاز به دستشویی رفتن دارند. علت آن هم مصرف کافئین موجود در غذای مصرفی آن ها است. گاهی اوقات نیز مصرف غذا دقیقا قبل از خواب عاملی برای بیدار نگه داشتن شما و رفتن مداوم به دستشویی می شود.

اضافه وزن

زمانی که بعد از غذا خوردن سریعا به رختخواب می روید، زمان کافی برای کالری سوزی بعد از وعده غذایی مصرفی ندارید و بنابراین احتمال دارد که دچار چاقی و اضافه وزن شوید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب اگر خسته هستید این بیماری ها را دارید! را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 26 دی 1401 بروزرسانی: 26 دی 1401 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2798

به "خوابیدن بلافاصله بعد خوردن غذا چه خطراتی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوابیدن بلافاصله بعد خوردن غذا چه خطراتی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید