حمله مأموران فرانسوی به معترضان با گاز اشک آور

به گزارش باتسک، مأموران فرانسوی با ماشین آبپاش و گاز اشک آور به تجمع حدود هزار و دویست معترض به تغییرات اقلیمی در یکی از شهرهای فرانسه حمله کردند.

حمله مأموران فرانسوی به معترضان با گاز اشک آور

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران ، مأموران پلیس شهر رِن فرانسه، تجمع اعتراضی روز شنبه را با استفاده از گاز اشک آور و ماشین آب پاش متفرق کردند.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، حدود هزار و دویست معترض به سیاست های دولت فرانسه در قبال تغییرات اقلیمی، هم زمان با تظاهرات مشابهی در گلاسکو، وارد خیابان های شهر رِن شدند.

علاوه بر معترضان به تغییرات اقلیمی، جلیقه زردها و گروه های ضد فاشیستی نیز به این تجمع افزوده شدند. در نهایت مأموران پلیس فرانسه برای متفرق کردن این معترضان از ماشین های آب پاش و گاز اشک آور استفاده کرد.

روز شنبه به مناسبت روز دنیای اقدام برای عدالت اقلیمی و هم زمان با نشست اقلیمی گلاسکو، شهرهای مختلف دنیا شاهد تظاهرات و راهپیمایی های گسترده بودند.

این اعتراضات گسترده در آخرین روز از اولین هفته برگزاری اجلاس تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد، صورت گرفت. معترضان در این تظاهرات سران دنیا را به اقدام در زمینه تغییرات اقلیمی و تغییر سیستم برای یک زیست بوم پایدار ترغیب کردند.

روی بعضی از دست نوشته ها نوشته شده بود: برای برقراری عدالت اقلیمی هم اکنون اقدام کنید، آینده در حال دیدن است. در این تظاهرات همچون تظاهرات روز آدینه، بچه ها زیادی در میان جمعیت حاضر بودند. این دور از اجلاس تغییرات اقلیمی شاهد حضور سران دنیا در دو روز اول بود و بعضی از اعلامیه های همکاری مهم در هفته اول از جمله توقف جنگل زدایی، کاهش انتشار گاز متان منتشر شد.

تظاهرات شهر رن فرانسه

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 آذر 1400 بروزرسانی: 14 آذر 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2479

به "حمله مأموران فرانسوی به معترضان با گاز اشک آور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله مأموران فرانسوی به معترضان با گاز اشک آور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید