حرف های احمقانه ایلان ماسک این ها را به خاک سیاه نشاند!

به گزارش باتسک، زومیت نوشت: بانکداران امیدوار بودند که حمایتشان از ایلان ماسک به نردبان ترقی آن ها تبدیل گردد؛ اما درعوض قربانی رفتارهای حاشیه ای او شدند.

حرف های احمقانه ایلان ماسک این ها را به خاک سیاه نشاند!

ایلان ماسک به طور خصوصی به بانک هایی که به او یاری کردند تا منابع مالی 44 میلیارد دلاری برای خرید توییتر را تأمین کند، اطمینان داد که در این معامله ضرر نخواهند کرد. بااین حال به گزارش وال استریت ژورنال، بانک ها اگر همین حالا هم تصمیم بگیرند بدهی شان را از ماسک بگیرند، حدود 2 میلیارد دلار را از دست می دهند.

اکتبر 2022 (آبان 1401) و پس از جنگ حقوقی طولانی، ماسک تصمیم گرفت خرید توییتر را نهایی کند، برای دریافت 13 میلیارد دلار وام دست یاری به سوی هفت بانک بزرگ آمریکایی ازجمله Bank Of America و مورگان استنلی و Barclays دراز کرد.

حتی پیش از اینکه چشم ماسک به توییتر بیفتد، این شبکه اجتماعی در سودآوری ناتوان بود. با اینکه وام دهندگان از همان ابتدا از خطرهای این معامله باخبر بودند، به احتمال زیاد انتظار داشتند که جلب توجه ماسک به فرصت های تجاری بیشتری در آینده منجر گردد و ضررهای احتمالی را جبران کند.

بااین حال، هنوز چند ماه از به پایان رسیدن این معامله پرحاشیه نگذشته بود که ماسک با اذعان منفی بودن جریان نقدینگی توییتر، آب پاکی را روی دست سرمایه گذاران ریخت. یکی از دلایل این اتفاق، کاهش حدوداً 50 درصدی عایدی این شبکه اجتماعی از تبلیغات بود.

ایلان ماسک هیچ گاه به اظهارنظرهای محافظه کارانه اش شهره نبوده است؛ اما ماه دسامبر (آذرماه) و پس از توییتی توهین آمیز، ماسک حتی از خودش هم پیشی گرفت. پس ازآن، تبلیغ نمایندگان بزرگی مانند اپل و دیزنی از توییتر روی برگرداندند و تمامی هزینه های خود در آن را متوقف کردند.

ماسک بعداً اعتراف کرد که این توییت به معنای واقعی کلمه بدترین و احمقانه ترین چیزی است که او تابه حال پست نموده است؛ اما درست مانند آب رفته به جوی، آسیب های واردشده به توییتر که حالا ایکس صدایش می نمایند، بازگشت پذیر نبود.

اینکه ماسک دقیقاً چه زمانی به بانکداران درباره ضررندادنشان قوت قلب داده بود، معین نیست؛ حتی نمی دانیم ماسک چطور میخواهد از ضررهایی جلوگیری کند که تابه حال نزدیک به 2 میلیارد دلار تخمین زده شده اند. بااین همه، به گفته فایننشال تایمز اگر بانک ها تا 2024 پیروز نشوند اوراق بدهی خرید توییتر را بفروشند ، مجبور خواهند بود آن را در ترازنامه های خود نگه دارند.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 آذر 1402 بروزرسانی: 26 آذر 1402 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2914

به "حرف های احمقانه ایلان ماسک این ها را به خاک سیاه نشاند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حرف های احمقانه ایلان ماسک این ها را به خاک سیاه نشاند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید