جزییات سانحه هواپیمای آتا در فرودگاه مشهد

به گزارش باتسک، سازمان هواپیمایی کشوری از بروز حادثه برای هواپیمای آتا اطلاع داد و اظهار داشت: این هواپیما در زمان برخاستن دچار ترکیدگی لاستیک چرخ شد.

جزییات سانحه هواپیمای آتا در فرودگاه مشهد

به گزارش تسنیم، سازمان هواپیمایی کشوری بیان کرد: ساعت 6 صبح امروز پرواز شماره 6643 شرکت هواپیمایی آتا از مبدأ مشهد مقدس به مقصد نجف پس از برخاستن از فرودگاه دچار ترکیدگی لاستیک چرخ گشت و به علت رعایت مسائل ایمنی، خلبان پس از کاهش سوخت با ادامه پرواز در فضای تقرب مشهد و رسیدن به وزن مجاز در باند فرودگاه مشهد هواپیما را فرود آورد.

در ادامه خلبان درخواست تخلیه مسافران به وسیله سرسره نجات را صادر کرد و 168 مسافر و خدمه پرواز همگی سالم هواپیما را ترک کردند.

هم اکنون یک تیم متشکل از کارشناسان حوادث سازمان هواپیمایی کشوری و بخش ایمنی شرکت مربوطه به محل اعزام شدند تا موضوع مورد آنالیز قرار گیرد.

گفتنی است موضوع حوادث اخیر ترکیدگی لاستیک هواپیما ها مورد پایش سازمان هواپیمایی کشوری قرار گرفته و اقداماتی نیز اجرا شده است.

با توجه به یافته های متفاوت از این رویدادها، مقرر است بخشنامه ایمنی مضاعفی در سه حوزه فرودگاهی، شرکت های هواپیمایی و مؤسسات تعمیر و نگهداری چرخ ها صادر گردد تا زمینه ارتقای ایمنی پرواز ها فراهم گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 11 مرداد 1401 بروزرسانی: 11 مرداد 1401 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2712

به "جزییات سانحه هواپیمای آتا در فرودگاه مشهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات سانحه هواپیمای آتا در فرودگاه مشهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید