جزیره ای دست نخورده که پتانسیل بالایی در جذب گردشگر دارد

به گزارش باتسک، براساس آخرین اخبار بدست آمده و گفته های معاون بنیاد مستضعفان، برای پیشرفت گردشگری جزیره لارک می توان از تبلیغات، سرمایه گذاری و همچنین همکاری بومیان منطقه بهره برد.

جزیره ای دست نخورده که پتانسیل بالایی در جذب گردشگر دارد

موسی برزگری درباره طرح بنیاد مستضعفان برای توسعه گردشگری جزیره لارک اظهار کرد: این جزیره یکی از زیباترین جزایر خلیج فارس است و بنیاد مستضعفان کوشش می نماید تا با آموزش اهالی محروم آن، گسترش اکوتوریسم و با حفظ بافت سنتی و سبک زندگی منحصربفرد اهالی، نوعی الگوی بومی پیشرفت را به ساکنان جنوب کشور معرفی کند.

وی با اشاره به پتانسیل عالی جزیره لارک برای توسعه گردشگری اضافه کرد: جزیره لارک یکی از محدود مناطق دست نخورده و بکر خلیج فارس بوده که از پتانسیل خوبی برای جذب گردشگران داخلی و خارجی برای استفاده از جاذبه های طبیعی خلیج فارس برخوردار است.

معاون بنیاد مستضعفان با اشاره به تجربه پیروز هتل کپری بنیاد مستضعفان در منطقه جنوب استان کرمان ادامه داد: لارک علاوه بر جاذبه های طبیعی دارای مردمانی است که سبک زندگی خود را دارند و تجربه بنیاد در هتل کپری نشان داد که گردشگران خارجی و داخلی بیشتر از فضاهای بومی برای اقامت استقبال می نمایند، لذا تصمیم گرفتیم تا از ظرفیت های فرهنگی و سنتی لارک برای جذب گردشگر استفاده کنیم.

برزگری با اشاره به مسائل موجود برای تردد به این جزیره گفت: با حمایت بنیاد مستضعفان شناوری برای تردد میان قشم و لارک در نظر گرفته شد. این شناور روزی دو بار بین قشم و لارک تردد می نماید. از سوی دیگر برای رفاه حال مسافران بحث هوشمندسازی تردد این شناور را به وسیله گوشی تلفن همراه با استفاده از یک شرکت دانش بنیان وابسته به دانشگاه شهید بهشتی اجرا شد.

در این طرح مسافر می تواند به راحتی حرکت شناور را رصد کند و با برنامه زمانبندی و بدون معطلی خود را به جزیره برساند. مدیر عامل بنیاد علوی با اشاره به سایر خدمات ارائه شده در طرح هوشمندسازی جزیره لارک اظهار داشت: علاوه بر تسهیل تردد به جزیره، به وسیله سامانه هوشمند سازی معرفی اقامتگاه های بومگردی، جاذبه های توریستی جزیره و آشنایی با سبک زندگی مردم محلی در این طرح مورد توجه نهاده شد.

وی در ادامه از آموزش خدمات بوم گردی به اهالی لارک توسط بنیاد مستضعفان اطلاع داد و اضافه کرد: در قالب کارگاه هایی چگونگی ارائه خدمات به مسافران و تکریم گردشگران به حدود 100 نفر از اهالی آموزش داده می گردد و در آینده نزدیک 30 اقامتگاه بومگردی در لارک آماده استقبال از گردشگران خواهد شد.

برزگری در خاتمه تأکید کرد: بنیاد مستضعفان تسهیلات کم بهره تا سقف دو میلیارد تومان برای بازسازی منازل به اهالی اعطا می نماید. تاکنون نیز به 11 نفر از اهالی کم برخوردار جزیره مبلغ 10 میلیون تومان به صورت بلاعوض برای مشارکت در طرح بوم گردی پرداخت شد. بازسازی و نوسازی معابر بر اساس بافت بومی جزیره از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط بنیاد برای رفاه حال مسافران است.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 21 آذر 1398 بروزرسانی: 23 فروردین 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 932

به "جزیره ای دست نخورده که پتانسیل بالایی در جذب گردشگر دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزیره ای دست نخورده که پتانسیل بالایی در جذب گردشگر دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید