جزئیات اقامت طلایی ده ساله امارات

به گزارش باتسک، اقامت امارات و اقامت طلایی ده ساله این کشور مرفه از تازه ترین اخباری است که حاکم امارات در خصوصش صحبت نموده است. قبل از اینکه بخواهیم در خصوص خبر اقامت طلایی 10 ساله امارات برایتان توضیح دهیم، از ویزای این کشور و روش های دریافت آن برایتان خواهیم گفت تا بیشتر در خصوصش بدانید و راحت تر اقدام کنید.

جزئیات اقامت طلایی ده ساله امارات

امارات یک کشور بسیار ثروتمند در خاورمیانه است. غنی از ذخایر نفتی، که درصد بسیار بالایی از ثروتش را از ذخایر نفتی بدست می آورد. زبان این کشور عربی و واحد پولش درهم و دارای همسایگان و موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی است.

امارات دارای هفت شهر به نام های دبی، ابوظبی، شارجه، عجمان، فجیره، ام القوین و راس الخیمه هست که هر کدام توسط شیخی مخصوص اداره می شوند. امارات به دلیل پیشرفت چشم گیری که داشته کیفیت زندگی و موقعیت کاری بسیار خوبی که دارد؛ افراد زیادی از سرتاسر جهان خواستار کار در این کشور هستند؛ اما دریافت اقامت دائم این کشور اصلا کار راحتی نیست. ارزش بالایی که اقامت امارات دارد به قدری است که با در دست داشتن آن می توان به خیلی از کشورها بدون ویزا مسافرت کرد. روشهای مختلف و قانونی زیادی برای اخذ اقامت کشور مورد مهاجرت وجود دارد که با تعدادی از روش های قانونی میتوان تابعیت کشور مورد نظر را بدست آورد.

امارات یکی از کشورهایی است که اگر به وسیله روشهای قانونی اقدام به مهاجرت کنید؛ به راحتی می توانید اقامت این کشور را بدست آورید.

در این جا 6 روش قانونی و کلی برای دریافت اقامت امارات و مهاجرت به این کشور را بیان می کنیم:

اقامت امارات به وسیله ویزای کار

در صورتی میتوان ویزای کار در امارات را دارا بود؛ که وقتی در امارات فردی مناسب برای آن کار پیدا نشد کارفرمای این کشور دعوت نامه کار برای شما ارسال کند و به شما درخواست کار در این کشور را بدهد؛ که شما به تنهایی میتوانید برای کار وارد این کشور شوید.

برای به همراه بردن خانواده به این کشور باید نسبت به دریافت اقامت امارات برای اعضای خانواده اقدام کنید. بعد از گذراندن این مرحله میتوانید به همراه خانواده تان به این کشور بروید.

با توجه به پایین بودن درصد بیکاری در این کشور و خواستار تعداد زیادی از مردم جهان برای دریافت ویزای کار و کار کردن در این کشور شرایط سختی در نظر گرفته شده است، که به سختی ویزای اقامت بلند مدت به آن ها داده میگردد.

ویزای کار برای افراد واجد شرایط به صورت دو ماهه است و حتما برای ادامه کار در امارات برای اینکه فرد بتواند در آنجا بماند باید ویزای کار او تمدید گردد.

تحصیل

کشور امارات به دلیل داشتن بهترین دانشگاه های جهان با امکانات ویژه به صورت خصوصی و دولتی با کیفیت بسیار دارای هواداران زیادی از سراسر جهان برای ادامه تحصیل در این دانشگاه ها هستند.

برای آنها امکان تحصیل در زبان های مختلف عربی و انگلیسی فراهم شده است. لازم به ذکر است که خود ساکنان امارات فقط در دانشگاه ها دولتی می توانند ادامه تحصیل دهند. دانشگاه های خصوصی فقط برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده است.

ناگفته نماند که ویزای تحصیل در دانشگاه های این کشور دوره و شرایط مخصوص به خود را دارد؛ و امکان به همراه داشتن خانواده فقط در دوره تحصیلی ارشد و دکترا امکان پذیر است؛ و اما باز هم ویزای تحصیلی نمی تواند به تنهایی منجر به اقامت در آن کشور گردد.

سرمایه گذاری

امارات یک کشور توسعه یافته و پیشرفته است. فرد به وسیله سرمایه گذاری شانس بیشتری برای دریافت اقامت این کشور را دارد، ولی شرایطی دارد که فرد باید شرکتی به ثبت برساند. طبق قانونی که در سال 2019 معین شده سرمایه داران می توانند اقامت 5 یا 10 ساله داشته باشند.

اقامت 5 ساله در صورتی امکان پذیر است که شما ایده و روش مناسب و پر سودی را برای بالا بردن اقتصاد کشور مورد نظر انجام دهید. برای اقامت ده ساله هم باید سرمایه گذاری کنید و سرمایه هایتان مدتی در این کشور باقی بماند.

اقامت امارات به وسیله تولد

بسیاری از افراد برای اقامت در کشور مورد نظرشان از تولد فرزندشان برای این کار اقدام می نمایند. ولی در امارات به وسیله تولد فرزند در این کشور اقامتی به آنها داده نمیگردد. مگر اینکه کودک پدر و مادری نداشته باشد و یا پدر و مادر هر دو اماراتی باشند.

اقامت به وسیله ازدواج

ازدواج در امارات مانند همه کشورهای جهان دارای شرایط خاصی است و هدف همه کشورها حفظ بنیان خانواده است. اگر مرد اماراتی با زن خارجی تصمیم به ازدواج گیرد بعد ازدواج به همسرش نیز اقامت امارات داده میگردد. بعد از 7 سال کنار هم زندگی کردن و صاحب فرزند شدن به همسرش نیز اقامت امارات داده میشوند. اگر صاحب فرزندی نشدند 10 سال بعد ازدواج به همسرش پاسپورت داده میگردد. اگر زن اماراتی با مرد خارجی ازدواج کند نمیتواند اقامت امارات کشور را داشته باشد فقط میتواند در انجا اقامت کند.

پناهندگی

وقتی جان شخصی در کشور خودش در خطر است و مورد آزار و اذیت قرار میگیرد؛ و نمیتواند مانند مردمان کشورهای دیگر در کشور خودش ادامه زندگی دهد به کشور های دیگر پناهنده میگردد. امارات چون عضو کنوانسیون ژنو (پناه دادن و فراهم کردن شرایط اولیه زندگی به افراد پناهنده ای که واقعا جانشان در خطر است) نیست در برابر پناهنده گان هیچ تعهدی ندارد و برای زندگی آنها هیچ هزینه ای در نظر نمیگیرد.

جزئیات کامل اقامت طلایی ده ساله امارات

همانطور که گفته شد امارات یک کشور ثروتمند و توسعه یافته است. حاکم دبی و نائب رئیس امارات در سال های قبل شرایط ویزا را به قدری راحت در نظر گرفته بود تا از این طریق باعث جذب بیشتر افراد متخصص و کاربلد، دانشجویان و افراد سرمایه گذار که وجود آن ها باعث رونق مالی کشور میگردد به سهولت بتوانند اقامت چندین ساله در این کشور را داشته باشند. شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی و نائب رئیس امارات در روز یکشنبه 15 نوامبر شرایط دریافت اقامت ده ساله را که به ویزای طلایی معروف است برای حضور بیشتر افراد کاردان و با استعداد در کشورش به مقدار زیادی تغییر داد؛ تا با حضور و جذب هر چه بیشتر افراد متخصص و کار بلد در کشور خود، توسعه و پیشرفت کشورش را چندین برابر کند؛ و به موفقیت های بیشتری در زمینه های مختلفی دست یابد.

حاکم دبی شیخ محمد بن راشد ال مکتوم، در اطلاعیه 15 نوامبر به طور رسمی اعلام کردند تمامی پزشکان و دارندگان مدرک دکترا در هر رشته ای اعم از مهندسی کامپیوتر، برنامه نویسان، مهندسان الکترونیک، برق، زیست فناوری (بیوتکنولوژی) می توانند با استفاده از این طرح اقامت طلایی ده ساله امارات را دریافت نمایند.

بر اساس این قانون جدید اعلام شده رشته های هوش مصنوعی، کلان داده (Big Data) و اپیدمیولوژی که دارای مدرک تخصصی هستند می توانند جز افرادی باشند که برای ویزای 10 ساله اقدام می نمایند.

با اینکه در سال های گذشته افراد خارجی مجبور به تمدید ویزای خود بودند؛ با اجرای طرح اقامت طلایی ده ساله امکان مهاجرت و سرمایه گذاری در این کشور بسیار آسان تر شده و انتظار می رود با گسترش افراد واجد شرایط بتوانند قدرت خود را در منطقه افزایش دهند. این طرح در سال 2018 اعلام شده و از سال 2019 اعطای اقامت امارات به افراد واجد شرایط همچون دانشمندان و دانشجویان را شروع نموده اند.

1+

منبع: دلتابان
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1919

به "جزئیات اقامت طلایی ده ساله امارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات اقامت طلایی ده ساله امارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید