اگر جایگاهی کارت سوخت آزاد ارائه نکرد، چه کنیم؟ ، سقف سوخت گیری برای کارت های آزاد

به گزارش باتسک، سخنگوی صنف جایگاه داران گفت: پیش بینی ما این است مقدار استفاده مردم از کارت سوخت شخصی برای سوخـت گیری با نرخ آزاد، در ماه جاری و ماه آینده باز هم بیشتر خواهد شد و این سیر صعودی است.

اگر جایگاهی کارت سوخت آزاد ارائه نکرد، چه کنیم؟ ، سقف سوخت گیری برای کارت های آزاد

به گزارش خبرنگاران، رضا نواز اظهار کرد: بعد از شروع طرح جمع آوری و ساماندهی کارت های سوخت آزاد جایگاه داران، شاهد افزایش استفاده از کارت سوخت شخصی در سوخت گیری با نرخ آزاد (3000 تومانی) هستیم به طوری که این اندازه، رشدی 4 برابری نسبت به زمان قبل از اجرای این طرح داشته است.

وی اضافه کرد: پیش بینی ما این است اندازه استفاده مردم از کارت سوخت شخصی برای سوخـت گیری با نرخ آزاد، در ماه جاری و ماه آینده باز هم بیشتر خواهد شد و این سیر صعودی است؛ انتظار می رود دارندگان کارت سوخت برای کاهش صف ها از کارت خود استفاده نمایند.

جایگاه هایی هستند که کارت سوخت آزاد دارند اما ارائه نمی دهند

سخنگوی صنف جایگاه داران با بیان اینکه به گفته مسئولان در حال حاضر حدود 90 درصد مردم کارت سوخت شخصی در اختیار دارند، گفت: فرآیند صدور کارت سوخت المثنی نیز در حال اجرا است و در مجموع همکاری مردم در اجرای این طرح، بسیار خوب است.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح، در کلانشهرها به ازای هر سکو در جایگاه های پرتردد دو کارت سوخت آزاد و در بقیه نقاط، به ازای هر سکو یک کارت آزاد سوخت در جایگاه ها موجود است و هر جایگاه سوخت در هر نقطه کشور، حداقل یک کارت سوخت آزاد در اختیار دارد. البته در استانهای مرزی الگوهای بومی در حال اجراست.

هر کارت سوخت آزاد سقف 8000 لیتری سوخـت گیری در هر روز دارد

نواز درخصوص جایگاه هایی که کارت سوخت آزاد ندارند، گفت: طبق آنالیز هایی که اجرا شده، هستند جایگاه هایی که کارت سوخت آزاد دارند اما به مردم ارائه نمی دهند و دلیل آن نیز در چند نکته است؛ اول آنکه کارت های آزاد سوخت در جایگاه ها محدودیت سوخت گیری از نظر تعداد ندارند، اما از نظر حجمی فقط تا 8000 لیتر با هر کارت سوخت آزاد در 24 ساعت می توان سوخت گیری کرد، وقتی این اندازه سوخت گیری با یک کارت قبل از اتمام شبانه روز انجام گردد، دیگر با آن کارت، امکان سوخت گیری تا انتها شبانه روز وجود ندارد، در چنین مواقعی پرسنل ممکن است اعلام کند، کارت سوخت آزادی ندارد؛ البته این را هم در نظر بگیرید که حجم سئوالات مردم در این خصوص از کارکنان جایگاه ها بالاست.

وی اضافه کرد: در مواردی دیگر مشاهده شده که کارت سوخت آزاد به وسیله متقاضیان در حال استفاده بوده و متصدی جایگاه در مراجعه متقاضیان تازه به خاطر طولانی نشدن صف سوخت گیری، اعلام نموده که کارت آزاد ندارد تا مردم به استفاده از کارت خود روی بیاورند؛ البته مسائل دیگری هم وجود دارد که رفته رفته در حال مرتفع شدن است و ما تمام کوشش خود را برای رضایت و راحتی مردم انجام میدهیم.

مردم نقدها خود را با چه شماره هایی مطرح نمایند؟

سخنگوی صنف جایگاه داران با تأکید بر اینکه تمامی متصدیان جایگاه های سوخت باید در صورت تقاضای مردم، کارت آزاد سوخت گیری در اختیار آنها قرار دهند، گفت: اگر مردم در مراجعه به جایگاهی با عدم ارائه کارت آزاد سوخت گیری روبرو شدند، می توانند مراتب را به شماره 09627 و 021775226780 درمیان بگذارند تا سریعا رسیدگی گردد و بسیار متشکریم از مردم که نظرات و نقدها خود را هم با ما در میان میگذارند.

وی ادامه داد: البته این انتظار از مردم وجود دارد که در صورت داشتن کارت سوخت شخصی، از استفاده از کارت آزاد جایگاه ها خودداری نمایند تا کسانی که به هر دلیلی کارت سوخت شخصی به همراه ندارند، از این کارت ها بتوانند استفاده نموده و شاهد ایجاد صف و معطل شدن دیگر افراد در زمان سوخت گیری نباشیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1402 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2843

به "اگر جایگاهی کارت سوخت آزاد ارائه نکرد، چه کنیم؟ ، سقف سوخت گیری برای کارت های آزاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر جایگاهی کارت سوخت آزاد ارائه نکرد، چه کنیم؟ ، سقف سوخت گیری برای کارت های آزاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید