امتداد جنگ آمریکا در نسل های بعدی مردم ویتنام مستند شد

خبرنگاران: محسن یزدی، مدیر مرکز مستند سوره، گفت: مستند نسل سوم روایت انسان هایی است که در زمان جنگ ویتنام اصلا در جهان نبودند ولی امروز به واسطه همان جنگ دچار آسیب های بسیار جدی شده اند.

امتداد جنگ آمریکا در نسل های بعدی مردم ویتنام مستند شد

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش گروه رسانه ها خبرنگاران، محسن یزدی مدیر مرکز مستند سوره حوزه هنری با اعلام خبر ساخت مستندی درباره جنایات آمریکا در ویتنام گفت: مستند نسل سوم درباره امتداد جنگ ویتنام در زندگی مردم این کشور است و نشان می دهد که خرابی جنگ ها فقط محدود به دوره خود نمی گردد.

وی گفت: شاید یکی از ویژگی های جنگ هایی که آمریکایی ها در آن دخیل هستند این باشد که معمولا این جنگ ها محدود به زمان خود نیستند و تا ده ها سال نتایج خسارت بار آن ادامه دارد که این موارد را در عراق و افغانستان و حتی ایران هم شاهد هستیم.

یزدی گفت: آمریکا در زمان جنگ ویتنام، منطقه وسیعی از جنگل های این کشور را با سم دی اکسین (عامل نارنجی) مورد حمله قرار داد که به جهت وسعت منطقه و میزان استفاده از این سم، بزرگ ترین حمله شیمیایی جهان لقب گرفت.

وی اضافه کرد: این سم در آب و خاک و محل سکونت مردم منتشر و ماندگار شد و مسائل زیادی را برای آن ها به وجود آورد تا جایی که نسل های بعدی این مردم نیز تا امروز از این جنگ آسیب های جدی دیده اند.

مدیر مرکز مستند سوره ادامه داد: بعضی نوزادان متولد شده بعد از جنگ به واسطه اثرات این سم در والدین خود تبدیل به موجوداتی شدند که به علت شکل و شمایل عجیب آن ها به بچه ها هیولایی معروف شدند. از این نوزادان عده ای به سرعت از جهان می رفتند ولی بعضی شان هم زنده ماندند ولی به واسطه نقص عضو جدی مجبورند تمام دوره زندگی خود را با رنج ادامه دهند.

یزدی گفت: مستند نسل سوم روایت انسان هایی است که در زمان جنگ ویتنام اصلا در جهان نبودند ولی امروز به دلیل همان جنگ دچار آسیب های بسیار جدی شده اند و این نشان می دهد که چطور بعد از گذشت 40 سال از اتمام جنگ ویتنام مردم این کشور هنوز تاوان جاه طلبی های آمریکا را می دهند.

مدیر مرکز مستند سوره ادامه داد: این مستند دوبله شده و قرار است از تلویزیون پخش گردد.

وی گفت: مستند نسل سوم حدود 45 دقیقه است و تهیه کنندگی و کارگردانی آن با آقای محمدعلی هاشم زهی بوده که در مرکز مستند سوره حوزه هنری فراوری شده است.

منبع: حوزه هنری

منبع: تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 4 مهر 1398 شناسه مطلب: 658

به "امتداد جنگ آمریکا در نسل های بعدی مردم ویتنام مستند شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امتداد جنگ آمریکا در نسل های بعدی مردم ویتنام مستند شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید