آسمان تهران بارانی اما در مرز ناسالم

به گزارش باتسک، مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به بارش باران و وزش باد شدید در تهران گفت: هوای پایتخت در حال حاضر در آستانه شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

آسمان تهران بارانی اما در مرز ناسالم

حسین شهبازی در گفت و گو با باتسک اظهار کرد: بر اساس نتایج حاصل از پیش بینی پارامترهای هواشناسی برای شهر تهران، با برقراری شرایط جوی نسبتا ناپایدار طی امروز (15 آبان) برای برخی ساعات بارش باران و وزش باد شدید به بزرگی بالاتر از 8 متر بر ثانیه از سمت نواحی شرقی -جنوب شرقی انتظار می رود.

وی با بیان اینکه این وضعیت جوی کمابیش طی فردا (16 آبان) ادامه خواهد داشت، توضیح داد: برای برخی ساعات آغازین روز وزش باد با بزرگی بالاتر از 5 متر بر ثانیه و بارندگی پیش بینی می گردد.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه همچنین روند کاهشی دما تا صبحگاه روز آینده تداوم خواهد داشت، گفت: براساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا، انتظار می رود تا فردا (16 آبان) کاهش محسوسی در غلظت برخی آلاینده ها از جمله ذرات معلق مشاهده گردد.

شهبازی در انتها با بیان اینکه کیفیت هوای 24 ساعت گذشته پایتخت منتهی به 8 صبح امروز با شاخص میانگین 73 در شرایط سالم قرار داشت، اظهار کرد: شاخص کیفیت هوای هم اکنون تهران نیز با شاخص میانگین 97 در آستانه شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 285

به "آسمان تهران بارانی اما در مرز ناسالم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسمان تهران بارانی اما در مرز ناسالم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید