آزادی مشروط تعدادی از زندانیان ندامتگاه تهران بزرگ

به گزارش باتسک، چهارمحالی گفت:پس از بررسی درخواست آزادی مشروط کلیه مددجویان، 1440 درخواست که واجد شرایط استفاده از آزادی مشروط بود به مراجع قضایی ذی صلاح جهت سیر مراحل قانونی ارسال شد.

آزادی مشروط تعدادی از زندانیان ندامتگاه تهران بزرگ

به گزارش گروه اجتماعی باتسک، به نقل از سازمان زندان ها، چهارمحالی اظهار کرد: به دنبال بازدید دادستان تهران از مجتمع و دیدار با مددجویان و با تاکیدشان مبنی بر کاهش جمعیت کیفری و اعطای آزادی مشروط به مددجویان واجد شرایط، کلیه درخواست های مددجویان از سطح اندرزگاه ها جمع آوری و پس از بررسی حدود 2150 درخواست رسیده، درخواست 1440 نفر از واجدین شرایط استفاده از آزادی مشروط و همچنین 181 درخواست پابند الکترونیکی به مراجع قضایی ارسال شد.

وی اضافه کرد: آزادی مشروط فرصتی است که پیش از سرانجام دوره محکومیت، به محکومان به حبس داده می شود تا چنانچه در طول مدتی که دادگاه معین می کند، از خود رفتاری پسندیده نشان دهند و دستور های دادگاه را اجرا کنند، از آزادی مطلق برخوردار شوند

مدیر مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ ادامه داد: این اقدام در جهت اصلاح مددجویان و آماده ساختنشان برای بازگشت به زندگی اجتماعی صورت می گیرد و اعطای آزادی مشروط زندانیان را تشویق می کند که در مدت مجازات به طور مستمر از خود حسن اخلاق و رفتار نشان دهند.

وی همچنین در باره طرح پابند الکترونیک گفت: اجرای طرح پابند الکترونیکی نقش به سزایی در کاهش جمعیت کیفری خواهد داشت که علاوه بر این امر نیز باعث می شود تا زندانی در کنار خانواده دوران محکومیت خود را سپری کرده و دیگر خانواده های آن ها از آسیب هایی متعدد در امان باشند. امیدوارم مراجع ذی صلاح با قبول تقاضای آزادی مشروط زمینه آزادی این مددجویان را فراهم نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 فروردین 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1347

به "آزادی مشروط تعدادی از زندانیان ندامتگاه تهران بزرگ" امتیاز دهید

1 کاربر به "آزادی مشروط تعدادی از زندانیان ندامتگاه تهران بزرگ" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادی مشروط تعدادی از زندانیان ندامتگاه تهران بزرگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید