وقتی تیم تاج فروپاشید

به گزارش باتسک، از 9 نفری که در سال 95 به هیات رئیسه فدراسیون فوتبال راه یافتند، فقط دو نفر در انتخابات این فدراسیون در دهم اسفند حضور دارند و مجددا شانس خود را برای حضور در هیات رئیسه امتحان خواهند کرد اما هفت نفر به دلایل مختلفی در این انتخابات حضور ندارند.

وقتی تیم تاج فروپاشید

در انتخابات اردیبهشت 95، تیم جدیدی با چهره های تازه نفس سکان دار فدراسیون فوتبال شدند و در آن مقطع نسبت به بهبود اوضاع خوشبینی زیادی بود اما 9 نفری که جایگاه ریاست و هیات رئیسه را تصاحب کردند، بعد از گذشت پنج سال از فوتبال ایران کنار گذاشته شده اند و میراث به جز بدهی به جای نگذاشته اند.

مهدی تاج، علی کفاشیان، حیدر بهاروند، لیلا صوفی زاده، محمود اسلامیان، محمود شیعی، عبدالکاظم طالقانی، فریدون اصفهانیان و راهنمایی ممبینی در اردیبهشت 95 پیروز انتخابات شدند اما از این تعداد فقط دو نفر امکان حضور مجدد در انتخابات را دارند و فضای حاکم به هیچ وجه به نفع این نفرات نیست.

مهدی تاج سال 98 به علت عارضه قلبی از ریاست فدراسیون استعفاء داد اما ادامه اقدامات او از جمله آوردن ویلموتس و نحوه عقد قرارداد با این سرمربی بلژیکی همچنان گریبان فدراسیون را گرفته و قانونا هم نمی توانست برای این انتخابات نام نویسی کند.

علی کفاشیان، نایب رئیس اول فدراسیون هم بعد از یک رفت و برگشت یک ساله به واسطه محرومیت از سوی کمیته اخلاق، علاقه ای به شرکت در انتخابات نداشت و از طرقی به طور قانونی هیچ کسی نمی تواند برای چهار دوره در هیات رئیسه حضور داشته باشد.

حیدر بهاروند، جنجالی ترین عضو هیات رئیسه که بعد از تاج سرپرست فدراسیون هم بود، در این دوره هم برای ریاست نام نویسی نموده و ائتلافی را هم تشکیل داده بود اما او در مرحله آنالیز صلاحیت ها رد شد و نمی تواند در این انتخابات شرکت کند.

فریدون اصفهانیان، رئیس کمیته داوران که سال های سال نسبت به عملکرد او در این کمیته نقدها جدی وجود دارد، باز هم برای انتخابات ورود نموده بود که او هم مانند بهاروند در مرحله آنالیز صلاحیت ها، رد شد و بالاخره فرد دیگری شانس ریاست کمیته داوران را خواهد داشت.

محمود اسلامیان، محمود شیعی و لیلا صوفی زاده هم در هیچ لیستی حضور نداشتند و مستقلا هم وارد انتخابات نشدند تا آن ها از همان راهی که آمده بودند، بروند و حداقل خودشان به این نتیجه رسیدند که زمان مدیریت مجدد آن ها در فدراسیون فوتبال سر آمده است.

اما عبدالکاظم طالقانی و راهنمایی ممبینی، دو عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال که نقدها جدی هم به عملکردشان در پنج سال گذشته وجود دارد، قانونا مسئله ای برای شرکت در انتخابات نداشتند و دهم اسفند شانس خود را امتحان می نمایند و باید دید مجمع فدراسیون تا چه حد از عملکرد این دو نفر در پنج سال گذشته رضایت داشته است.

در نهایت تیمی که با امیدواری زیادی روی کار آمده بود، در نهایت آنطور که باید و شاید پیروز نبود و قضاوت کارشناسان حاکی از عملکرد بسیار ضعیف این فدراسیون است؛ به طوری که در حال حاضر پرونده 6 میلیون یورویی ویلموتس و چندین میلیارد تومان بدهی روی دست فدراسیون مانده است.

منبع: فرارو
انتشار: 27 فروردین 1400 بروزرسانی: 27 فروردین 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2156

به "وقتی تیم تاج فروپاشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقتی تیم تاج فروپاشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید