میوه ای که به پیشگیری از دیابت کمک می کند

به گزارش باتسک، از آنجایی که بیش از 200 هزار نفر در نیوزیلند تحت تاثیر دیابت نوع 2 قرار دارند، یافتن اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با این چالش مهم سلامتی بسیار مهم است اما آیا می توان راه حلی یافت؟

میوه ای که به پیشگیری از دیابت کمک می کند

تحقیقی به نام فردیناند، یک برنامه کاهش وزن و حفظ وزن 6 ماهه است که طی آن به بزرگسالان مبتلا به قند خون بالا هر روز حدود یک گرم پودر میوه کامل فیجوا (یا یک دارونما) داده می شود.

محقق اصلی و استادیار، جنیفر مایلز چان که خود را خو گرفته به فیجوا توصیف می کند، در مورد پتانسیل پودر فیجوا برای معکوس کردن پیش دیابت هیجان زیادی دارد. از نظر تئوری، پودر فیجوا فواید کاهش وزن را افزایش می دهد و منجر به بهبود سطح قند خون می شود.

یک تحقیق کوتاه مدت در ایران به فواید فیجوا برای بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 اشاره کرده است. تحقیق فردیناند بر اساس این تحقیق ایرانی، به عنوان اولین کارآزمایی بالینی بلندمدت در جهان روی فواید فیجوا با هدف معکوس کردن خطر ابتلا به دیابت در افراد مبتلا به پیش دیابت (افرادی که قند خون بالا دارند، اما هنوز دیابت ندارند) بنا خواهد شد.

در دو ماه اول تحقیق، شرکت کنندگان شاید 5تا 10 درصد از وزن خود را از طریق یک برنامه جایگزین وعده های غذایی رایگان مانند سوپ ها، شیک ها و فرنی ها همچنین ماکارونی و غذاهای برنجی، تحت نظارت یک متخصص تغذیه از دست بدهند سپس طی چهار ماه آینده بر حفظ این کاهش وزن تمرکز خواهد شد.

بر اساس آزمایش قند خون ناشتا، شرکت کنندگان باید دارای اضافه وزن یا چاقی باشند، در سنین 18 تا 70 سال و در معرض خطر بالای دیابت نوع 2 (اما فاقد دیابت) باشند.

مایلز چان می گوید: ما در واقع می خواهیم به افرادی که در مرز ابتلا به دیابت هستند کمک کنیم تا خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهند اما بسکمک از مردم ممکن است از بالا بودن سطح قند خون خود آگاه نباشند بنابراین لازم نیست از قبل بدانید که آیا پیش دیابت دارید یا خیر؛ ما می توانیم آن را برای شما آزمایش کنیم.

شرکت کنندگان علاوه بر پتانسیل معکوس کردن خطر دیابت و فواید بی شمار کاهش وزن، اطلاعات بیشتری در مورد سلامت خود خواهند یافت. شرکت کنندگان توصیه های رژیم غذایی و کاهش وزن گسترده، آزمایش های دقیق خون، اسکن ترکیب بدن و بررسی قند را دریافت خواهند کرد.

مایلز چان بیان کرد: مزیت اضافه شده، دو ماه وعده های غذایی رایگان است.

این تحقیق با حمایت چالش ملی علوم تغذیه با ارزش بالا، از طریق واحد تغذیه انسانی دانشگاه با همکاری یکی از بزرگترین موسسات تحقیقاتی نیوزیلند، موسسه مالاگان و تحقیقات گیاهی و غذایی در حال انجام است.

منبع: گردشبان
انتشار: 16 مرداد 1402 بروزرسانی: 16 مرداد 1402 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2889

به "میوه ای که به پیشگیری از دیابت کمک می کند" امتیاز دهید

1 کاربر به "میوه ای که به پیشگیری از دیابت کمک می کند" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میوه ای که به پیشگیری از دیابت کمک می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید