آشنایی با جاذبه های کوالالامپور

به گزارش باتسک، کوالالامپور از زیباترین شهرهای آسیایی است که علاوه بر سنتی بودن جاذبه‌های مدرنی هم دارد. کوالالامپور شهری با جاذبه‌های بسیار زیاد است که در این مقاله به معرفی تعدادی از آن‌ها پرداخته‌ایم.

آشنایی با جاذبه های کوالالامپور

معبد تین هو کوالالامپور

بازدید کنندگان معبد تین هو قسمتی کوچکی از چین را در کوالالامپور پیدا خواهند نمود، چرا که این یکی از بزرگترین معابد چینی در جنوب شرقی آسیا به  شمار می‌رود. این معبد در سال 1989 توسط جامعه چینی در مالزی افتتاح گردد، این یک نمونه بسیار زیبا از معماری چینی با چهار سطح از پاگودا با کاشی نارنجی است. نشان معبد تین هو الهه دریا می‌باشد. با یک منظره تماشایی از کوالالامپور به عنوان پس زمینه، معبد یک نقطه محبوب برای گرفتن عکس عروسی است. معبد حتی دارای یک دفتر ثبت ازدواج با حدود 5000 ازدواج صورت می‌گیرد.

موزه هنرهای اسلامی کوالالامپور

موزه هنرهای اسلامی مالزی بزرگترین موزه جنوب شرقی آسیا می‌باشد که به هنر اسلامی اختصاص داده شده. موزه در سال 1989 افتتاح شده و بیش از 7000 ماکت که از جنس طلا و جواهر هستند را برای بازدید دارد. ویژگی‌های این مجموعه شامل مصنوعات شرق میانه و مالزی، بلکه شامل مصنوعات چین و هند نیز می‌باشند که در تور کوالالامپور بازدید از آن‌ها برای شما جذاب خواهد بود.

غار باتو کوالالامپور

غارهای باتو در یک منطقه بسیار مقدس برای هندوها در مالزی می‌باشد. صدها هزار نفر از مردم هندو هر سال برای جشن تایپوسام در اینجا جمع شده و این یک شکل از توبه و طلب بخشایش برای آنها به شمار می‌رود. اگر مردم از 272 پله برای رسیدن به غار باتو بالا بروند به عنوان طلب بخشش و توبه در بین مردم آن تلقی می‌شود.

پارک پرنده کوالالامپور

پارک پرنده کوالالامپور در باغ دریاچه قرار گرفته که یک جاذبه و پای ثابت بازدید از آن در تور کوالالامپور است که خانه‌ بیش از 3000 پرنده از 200 گونه مختلف می‌باشد. پرندگان به چهار منطقه تقسیم شده‌اند. سه تا از مناطق منطقه پرواز آزاد نام گرفته چرا که پرنده‌ها در آن به صورت آزادانه پرواز می‌کنند. مسئولین این پارک ادعا می‌کنند که پارک پرنده بزرگترین پارک پرواز آزاد در جهان می‌باشد.

انتشار: 7 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 429

به "آشنایی با جاذبه های کوالالامپور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با جاذبه های کوالالامپور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید