ارزهای مجازی جای پول را در آینده نمی گیرند

به گزارش باتسک، رئیس سابق بانک مرکزی اروپا با بیان اینکه شک دارد ارزهای مجازی بتوانند پول آینده باشند گفت: من شدیدا مخالف بیت کوین هستم. ارز مجازی واقعی نیست و ویژگی های یک ارز را ندارد.

ارزهای مجازی جای پول را در آینده نمی گیرند

به گزارش باتسک تسنیم به نقل از چاینا مورنینگ پست نوشت: جین کلاد تریچت، رئیس سابق بانک مرکزی اروپا گفت که شک دارد ارزهای مجازی بتوانند پول آینده باشند. وی جدیدترین مقام مالی است که آب سردی بر پیکره این فناوری رو به رشد می ریزد. ارزهای مجازی کنترل بانک های مرکزی دنیا را بر ارز مختل می کنند.

تریچت گفت: من شدیدا مخالف بیت کوین هستم. ارز مجازی واقعی نیست و ویژگی های یک ارز را ندارد.

وی گفت خرید ارزهای مجازی از بسکمک جوانب یک سرمایه گذاری مخاطره آمیز صرف است. حتی اگر قرار باشد سرمایه های زیربنایی از ارزهای مجازی حمایت کنند بازهم مخاطره آمیز است و ایمن نیست. وی از 2003 تا 2011 ریاست بانک مرکزی اروپا را به عهده داشت و قبل از آن یک دهه مدیر بانک مرکزی فرانسه بود.

اظهارنظرهای تریچت نگرانی بانک های مرکزی دنیا را در مورد تهدید ارزهای مجازی نشان می دهد. ارز مجازی سرمایه گذاری با ارزهای سنتی را تهدید می کند، سیستم مالی دنیای را مختل می سازد و مانع کنترل ارزش پول توسط مقامات مالی می شود. یکی از اعضای هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا هشدار داد که ارزهای مجازی می توانند سلطه دلار آمریکا را به چالش بکشند.

تریچت همچنین گفت که به شدت مخالف لیبرا، ارز مجازی پیشنهاد شده توسط فیسبوک در ماه ژوئن است.

ارزهای مجازی نوعی ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز هستند که بدون کمک یک بانک مرکزی معامله می شوند. تبادلات مالی بین کاربران بدون حضور یک واسطه در یک دفتر دیجیتالی در بلاک چین ثبت می شوند.

چین موضع سختی در برابر ارزهای مجازی گرفته است. بانک های چین از استفاده از بیت کوین یا هر ارز مجازی دیگری منع شده اند ولی اشخاص می توانند این ارزهای مجازی را داشته باشند. چین میزبان برخی از بزرگترین معادن ارز مجازی و بیت کوین است.

ولی برخی بانکهای مرکزی مثل ریکس بنک سوئیس از این تکنولوژی استقبال کرده و به دنبال ایجاد مدل های دیجیتالی از ارز خود است. بانک مرکزی چین قرار است یک ارز مجازی راه اندازی کند که در سامانه های پرداختی مثل وی چت پی و علی پی قابل استفاده باشد. بانک مرکزی انگلیس هم یک ارز ذخیره دیجیتال پیشنهاد داده است.

  • بیت کوین بیشترین سوددهی را در سال 2019 داشت
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 دی 1398 بروزرسانی: 23 فروردین 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 986

به "ارزهای مجازی جای پول را در آینده نمی گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزهای مجازی جای پول را در آینده نمی گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید