تور مالزی ارزان: FBI: سقوط هواپیمای مالزی عمدی بوده است

به گزارش باتسک، FBI در جدیدترین نظر اظهار نموده که خلبان هواپیمای بوئینگ 777 پرواز ام اچ 370 مالزی عمدا باعث سقوط هواپیما شده است.

تور مالزی ارزان: FBI: سقوط هواپیمای مالزی عمدی بوده است

با تور مالزی ارزان از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید. با ما به کوالالامپور ، پنانگ و لنکاوی سفر کنید و از سفری دل انگیز لذت ببرید.

868 روز پیش، هواپیمای بوئینگ 777 از پرواز ام اچ 370 مالزی، با 239 نفر سرنشین کولالامپور را به مقصد پکن ترک کرد، اما این هواپیما هیچوقت به پکن نرسید تا یکی از بزرگ ترین معماهای تاریخ هواپیمایی ایجاد گردد.

از آن موقع تا به امروز ام اچ 370 پیدا نشده است و به جز اطلاعاتی در رابطه با ساعات اولیه پرواز و بال هواپیما که حدود یک سال پیش در اقیانوس هند پیدا شد، هیچ مدرکی که به پیدا کردن هواپیما یاری کند وجود ندارد. اما بر اساس این اطلاعات روز پرواز یعنی در 8 مارس 2014 چه اتفاقاتی افتاد ؟

روز بعد این اتفاق یعنی در، 9 مارس 2014، 40 هواپیما و 24 کشتی از ده ها کشتی مختلف در پی این هواپیما گشتند، اما هم اکنون دو سال و 4 ماه و 15 روز پس از این اتفاق و با وجود هزینه 70 میلیون دلاری مالزی که پرهزینه ترین جستجو تاریخ هوایی است، همچنان این هواپیما پیدا نشده است.

در طول این مدت یک اتفاق مهم هم در جستجوها برای کشف هواپیما انجام شد، در 29 جولای 2015 در جزایر رئونیون فرانسه و در غرب اقیانوس هند قطعه ای پیدا شد که تقریبا یک ماه بعد مسئولان مالزیایی تایید کردند این قطعه بال بوئینگ 777 گم شده است.

پس از کشف این قطعه از هواپیما تئوری های مختلفی در رابطه با نحوه سقوط احتمالی هواپیما به وجود آمد، اما به طور کلی این تئوری ها به دو دسته تقسیم می شد؛ دسته اول تئوری در رابطه با خودکشی خلبان تئوری دوم که تا آن موقع بیشتر قابل قبول بود.

حتی در اولین سالگرد گم شدن ام اچ 370 گزارشی منتشر شد که با آوردن مدارکی خودکشی خلبان را رد می کرد، در این گزارش آورده شده بود که هیچ تغییری در نحوه زندگی خلبان این هواپیما ایجاد نشده بود.

تحقیقات FBI که امروز منتشر شد احتمال درست بودن تئوری خودکشی خلبان را قوی تر کرد؛ تحقیقات این سازمان نشان می دهد که خلبان این هواپیما در کامپیوتر شخصی خود جهتی که هواپیما وارد آن شده بود و سپس گم شده بود را شبیه سازی نموده بود.

لازم به ذکر است طبق این مدرک تازه FBI این شبیه سازی حدود یک ماه قبل از پرواز انجام شد. با این وجود که تفاوت هایی میان شبیه سازی و جهت واقعی حرکت هواپیما وجود داشت اما این جهت شبیه سازی شده شامل چرخش ناگهانی هواپیما به سمت چپ هم بود.

احمدشاه که خلبان این هواپیما بود، از سال 1981 خلبان هواپیمایی مالزی بوده و 15 سال هم تجربه پرواز بوئینگ 777 را داشته است.

منبع: کجارو / خبرآنلاین
انتشار: 6 بهمن 1400 بروزرسانی: 6 بهمن 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2536

به "تور مالزی ارزان: FBI: سقوط هواپیمای مالزی عمدی بوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور مالزی ارزان: FBI: سقوط هواپیمای مالزی عمدی بوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید