8.5 درصد جمعیت کرمانشاه سالمند است

به گزارش باتسک، امید قادری در گفت و گو با خبرنگاران گفت: در سطح استان کرمانشاه 165 هزار و 315 سالمند وجود دارد که این جمعیت 8.5 درصد کل جمعیت سالمندان استان را تشکیل می دهد و از این نظر در صندلی دوازدهم کشور قرار داریم.

8.5 درصد جمعیت کرمانشاه سالمند است

وی با اشاره به اینکه هفت مرکز خدمات روزانه سالمندان در سطح استان کرمانشاه فعالیت می نمایند، اضافه کرد: در این مراکز خدمات توانبخشی، کاردرمانی، گفتار درمانی، فیزیوتراپی، روانشناسی انجام می گردد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه توضیح داد: علاوه بر مراکز خدماتی روزانه، در سطح استان پنج مرکز مراقبتی شبانه روزی نیز داریم که به سالمندان خدمات متفاوت و متناسب با آنان را ارائه می دهد.

وی از وجود 2 مرکز ویزیت در منزل برای سالمندان اطلاع داد و اضافه کرد: این تیم اعزامی شامل پزشک، پرستار، اکیپ درمان، مددکار و روانشناس است.

قادری با بیان اینکه درصدد فراهم کردن زمینه های افزایش نشاط و سرگرمی سالمندان با برگزاری کلاسهای مختلف هستیم گفت: بهزیستی به دنبال توسعه مراکز روزانه سالمندان و نیز تشکیل شورای استان سالمندان به منظور ارتقا خدمات ارائه گردیده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر شوراهای سالمندی تنها در سطح شهرستان های استان وجود دارد و ما در استان چنین تشکیلاتی نداریم تا از ظرفیتهای سالمندان نهایت بهره به عمل آید.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه اضافه کرد: ضروری است با مشارکت دستگاه های مرتبط بانک اطلاعاتی سالمندان تشکیل گردد تا امکان یکپارچه سازی خدمات ارائه گردیده به این قشر فراهم گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 بهمن 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 183

به "8.5 درصد جمعیت کرمانشاه سالمند است" امتیاز دهید

1 کاربر به "8.5 درصد جمعیت کرمانشاه سالمند است" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8.5 درصد جمعیت کرمانشاه سالمند است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید