145 حلقه چاه غیر مجاز در استان همدان مسدود شد

به گزارش باتسک، منصور ستوده ظهر دوشنبه در کمیته راهبری طرح احیاء و تعادل بخشی مطرح نمود: از ابتدای امسال تاکنون تعداد 145 حلقه چاه غیرمجاز دارای حکم قضائی با حجم آب صرفه جویی گردیده بیش از 6 میلیون مترمکعب و عمق انسداد 4 هزار و 400 متر در استان همدان مسدود گردیده است.

145 حلقه چاه غیر مجاز در استان همدان مسدود شد

وی بابیان اینکه از سال 93 تاکنون تعداد 2 هزار و 882 حلقه چاه غیرمجاز با حجم آب صرفه جویی گردیده 231 میلیون مترمکعب و عمق انسداد 101 کیلومتر در استان همدان مسدود گردیده است، اضافه نمود: در این مدت 3 هزار و 850 دستگاه کنتور هوشمند آب و برق بر روی چاه های مجاز نصب گردیده که بیشترین آنها مربوط به شهرستان همدان و اسدآباد است.

ستوده تعهد سالجاری را نصب تعداد 400 دستگاه کنتور هوشمند بیان کرد و گفت: تاکنون 295 دستگاه کنتور بر روی چاه های مجاز نصب گردیده است.

رئیس پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان در ایم جلسه بابیان اینکه حکمی که از سوی قضات صادر می گردد لازم الاجراست و باید اجراگردد، گفت: چاه های غیرمجاز ابتدا پلمب و سپس پر و مسدود می شوند.

سعید گلستانی بابیان اینکه سیاست های اشتباه در گذشته باعث بوجود آمدن وضعیت کنونی در بحث آب گردیده است، گفت: باید در کنار هم و با کمک یکدیگر منابع آبی و امانت آیندگان را که در دستان ما است حفظ و حراست کنیم.

رئیس پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان بیان کرد: در حوزه قانونگذاری نیز در بعضی موارد دچار مشکل هستیم و بعضی قوانین نیاز به اصلاح دارد.

گلستانی گفت: مصرف درست آب نیاز به یک همگرایی اجتماعی دارد کمااینکه اهمیت موضوع را کشاورزان بخوبی درک نموده اند چراکه اگر این روند ادامه دار باشد چند سال آینده باید از محل زندگی خود کوچ نمایند

وی تاکید نمود: باید کشاورز را نه در مقابل خود بلکه در کنار خود بعنوان یک مشاور ببینیم تا برنامه ها و اهداف خود را با سرعت وبدون تنش پیش ببریم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 360

به "145 حلقه چاه غیر مجاز در استان همدان مسدود شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "145 حلقه چاه غیر مجاز در استان همدان مسدود شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید