یک نماینده: مذاکرات وین باید به لغو همه تحریم ها منجر گردد

به گزارش باتسک، نماینده مردم همدان در مجلس با اشاره به مذاکرات هسته ای وین گفت: مذاکراتی مورد نظر ماست که نتیجه آن لغو کلیه تحریم ها باشد، در غیر این صورت این مذاکرات جز اتلاف وقت برای کشور ما هیچ ثمره ای در پی نخواهد داشت.

یک نماینده: مذاکرات وین باید به لغو همه تحریم ها منجر گردد

به گزارش ایسنا، احمد حسین فلاحی درخصوص فرایند مذاکرات هسته ای ایران در وین گفت: ما کوشش ها و فعالیت های داخلی را به نتیجه مذاکرات وین گره نخواهیم زد، اما اگر غربی ها قصد مذاکره داشته باشند مذاکره خواهیم کرد، ضمن اینکه در این بین فعالیت های هسته ای خودمان را هم با توجه بسیار باید ادامه دهیم.

وی اضافه نمود: مذاکراتی مورد نظر ماست که نتیجه آن لغو کلیه تحریم ها باشد، مذاکرات از 7 سال پیش از زمان دولت سابق با هدف لغو تحریم ها دنبال شده است، اما اگر این هدف محقق نگردد این مذاکرات جز اتلاف وقت برای کشور ما هیچ ثمره ای در پی نخواهد داشت.

نماینده مردم همدان تاکید نمود: در کنار اینکه مذاکرات را ادامه می دهیم، باید فعالیت های هسته ای خودمان را هم دنبال کنیم و بعلاوه در جهت توسعه و توسعه روابط با کشور های منطقه نیز کوشش کنیم، این روابط باید تقویت گردد به گونه ای که غربی ها احساس ننمایند ما محتاج مذاکرات هستیم، ما باید با هدف خنثی سازی تحریم ها کوششی مضاعف را در پی بگیریم؛ یعنی باید بیشترین توانمان را در جهت خنثی سازی تحریم معطوف سازیم و قسمتی از این توان را هم به موضوع مذاکره اختصاص دهیم.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعلام کرد: ما به آمریکا خوشبین نیستیم و کشور های اروپایی هم از آمریکا مستقل نیستند؛ پس خیلی امیدی به این نداریم که اروپایی ها بدون اجازه آمریکایی ها کاری را انجام دهند یا تصمیمی اتخاذ نمایند. آمریکا هم باید بداند که نمی تواند از نظام جمهوری اسلامی امتیازی کسب کند؛ به خصوص در زمان دولت و مجلس انقلابی که با پشتوانه مردمی محکم ایستاده اند و جز برای منافع ملت قدمی برنخواهند داشت.

فلاحی در سرانجام درباره تاثیرات توافق خوب برای کشور اعلام کرد: 16 تا 20 درصد مسائل به تحریم گره خورده است، اگر چنین اتفاقی رخ دهد و توافق خوبی در وین شکل بگیرد صرفا این 16 تا 20 درصد مسائل مرتفع خواهد شد، عمده کوشش ما باید معطوف به برطرف مشکل داخلی خودمان در حوزه مدیریتی باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 15 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1401 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2634

به "یک نماینده: مذاکرات وین باید به لغو همه تحریم ها منجر گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک نماینده: مذاکرات وین باید به لغو همه تحریم ها منجر گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید