یونکر: اتحادیه اروپا برای برگزیت بدون توافق آماده است

به گزارش باتسک، رئیس کمیسیون اروپایی از آمادگی اتحادیه اروپا برای وقوع برگزیت بدون توافق خبر داده و تاکید نمود که اما این مسئله درباره انگلیس صدق نمی کند.

یونکر: اتحادیه اروپا برای برگزیت بدون توافق آماده است

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل باتسک به نقل از نشریه فوکوس آلمان، یان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپایی با وجود همه اعتراضات بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس این مسئله را آشکار کرد که در صورت وقوع یک برگزیت سخت همچنین مرزهای سخت بین ایرلند و ایرلند شمالی شکل خواهد گرفت.

وی که در مصاحبه ای با بی بی سی انگلیس سخن می گفت گفت که بعضی از اعضای مجلس انگلیس احتمالا تاریخ ایرلند را فراموش نموده اند.

یکی از مهم ترین نقدها به توافق برگزیت مسئله مرز میان جمهوری ایرلند و ایرلند شمالی بود. جمهوری ایرلند عضو اتحادیه اروپاست و قرار است عضو این اتحادیه باقی بماند، ایرلند شمالی اما جزیی از خاک بریتانیاست.

پس از جنگ های خونین داخلی میان دو ایرلند، قرارداد بلفاست در سال 1998 امضا و بر مبنای آن قرار شد برای جلوگیری از درگیری، مرزی میان این دو کشور نباشد. حالا با خروج بریتانیا و به تبع آن ایرلند شمالی از اتحادیه اروپا، معین نیست که مرز میان دو کشور چگونه خواهد شد.

مجلس انگلیس با توافق حاصل شده بین ترزا می نخست وزیر سابق این کشور و اتحادیه اروپا مخالفت نموده است.

بوریس جانسون وعده داده است تا سرانجام اکتبر از اتحادیه اروپا خارج گردد، با توافق یا بدون توافق.

اتحادیه اروپا به شدت نگران این مسئله است که تنش بر سر مرز ایرلند موجب ناآرامی و هرج ومرج در ایرلند شمالی شده و پیمان صلح شکننده 1998 میلادی را از بین ببرد.

یونکر همچنین گفت: برگزیت یک تصمیم انگلیسی است که عواقب آن منحصرا ببر عهده انگلیس و نه اتحادیه اروپا است.

یونکر همچنان بر این عقیده است که برگزیت به وقوع خواهد پیوست. به گفته وی اتحادیه اروپا برای یک برگزیت بدون توافق آماده است؛ اما این موضوع برای انگلیس صدق نمی نماید.

یونکر البته در تبادل نظریی با اسکای نیوز گفته بود که ما می توانیم توافقی در برگزیت را به دست آوریم. همه اقدامات برای این منظور انجام می گردد، بنابراین یک برگزیت نامنظم یک فاجعه خواهد بود.

وی البته در پاسخ به این پرسش که آیا شانس تحقق این موضوع بیش از 50 درصد است گفت من این را نمی دانم.

نخست وزیر انگلیس در حاشیه مجمع عموومی سازمان ملل در نیویورک در روز دوشنبه با دونالد تاسک، رئیس شورای اروپایی درباره برگزیت دیدار و تبادل نظر خواهد نمود. تاسک نشستی را سازماندهی می نماید که در اواسط اکتبر با حضور سران کشورهای اروپایی حدود دو هفته قبل از فرا رسیدن موعد خروج انگلیس از اتحادیه اروپا برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 23 فروردین 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 757

به "یونکر: اتحادیه اروپا برای برگزیت بدون توافق آماده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یونکر: اتحادیه اروپا برای برگزیت بدون توافق آماده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید