گفت وگوهای مسکو و آنکارا برای صادرات گاز به اروپا

به گزارش باتسک، شرکت گازپروم روسیه و ترکیه در حال مذاکره برای صادرات گاز به اروپا با خط لوله ترک استریم هستند.

گفت وگوهای مسکو و آنکارا برای صادرات گاز به اروپا

با ما سفر کنید و با قیمت تور اروپا تابستان 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرگزاری تاس از مسکو، النا برمیسترووا، مدیر بخش صادرات گازپروم روسیه اظهار داشت که شرکت دولتی گازپروم روسیه و شریکان ترکیه ای آن در حال مذاکره درباره چگونگی استفاده از خط لوله ترک استریم برای ارسال گاز به اروپا هستند.

وی در نشستی با بانک های سرمایه گذاری در پاسخ به پرسشی درباره اینکه چگونه از این خط لوله برای ارسال گاز به اروپا استفاده می گردد، گفت: در حال مذاکره درباره این موضوع با همکاران ترکیه ای خود هستیم.

مدیر بخش صادرات شرکت گازپروم پیش از این گفته بود: این شرکت می تواند مقداری از گاز خط لوله ترک استریم را به اروپا منتقل کند، به شرطی که تقاضای گاز در ترکیه همچنان فرایند کاهشی داشته باشد.

خرید گاز در ترکیه به دلایل داخلی از جمله عرضه بیش از حد گاز طبیعی مایع شده از سال 2019 به مقدار قابل توجهی کاهش یافته است.

بومیسترووا تصریح نموده بود: این در حالی است که پیش بینی های مربوط به مصرف گاز ترکیه به طور کلی خوش بینانه است.

بهترین سال گازپروم در ترکیه سال 2017 میلادی بود، این شرکت روس در دوره مورد آنالیز حدود 29 میلیارد مترمکعب گاز طبیعی به ترکیه صادر کرد و آنکارا دومین مشتری عظیم این شرکت پس از آلمان بود.

صادرات گاز با خط لوله ترک استریم از یکم ژانویه سال 2020 شروع شد و رؤسای جمهوری روسیه و ترکیه در هشتم ژانویه به طور رسمی این خط لوله را افتتاح کردند.

ظرفیت انتقال گاز سالانه این خط لوله 930 کیلومتری 31 میلیارد و 500 میلیون مترمکعب است. انشعاب نخست این خط لوله با ظرفیت 15 میلیارد و 750 میلیون مترمکعب گاز برای مصرف کنندگان در ترکیه و انشعاب دیگر آن برای کشورهای جنوب و جنوب شرق اروپا در نظر گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1999

به "گفت وگوهای مسکو و آنکارا برای صادرات گاز به اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفت وگوهای مسکو و آنکارا برای صادرات گاز به اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید