گام جدید ترامپ برای کنترل شبکه های اجتماعی

به گزارش باتسک، دولت آمریکا از کمیسیون فدرال ارتباطات این کشور خواسته قوانین بیشتری برای کنترل شبکه های اجتماعی از جمله فیس بوک و توئیتر تنظیم کند.

گام جدید ترامپ برای کنترل شبکه های اجتماعی

روز گذشته دولت آمریکا گامی مهم برای اجرایی کردن فرمان دونالد ترامپ، رییس جمهور این کشور درباره شبکه های اجتماعی برداشت و از کمیسیون فدرال ارتباطات(FCC) درخواست نموده تا قوانینی برای فیس بوک، توئیتر و پلتفرم های دیگر تنظیم کند.

اکنون کمیسیون فدرال ارتباطات باید درباره موافقت با دستور رئیس جمهور و نظارت بیشتر بر پلتفرم های اینترنتی تصمیم بگیرد.

ترامپ و نمایندگان حزب جمهوری خواه از مدت ها قبل منتقد فعالیت شبکه های اجتماعی از جمله فیس بوک و توئیتر هستند و معتقدند این پلتفرم ها فعالیت های اعضای حزب محافظه کار را سانسور می نمایند. اما شرکت های فناوری هنوز پاسخی به این اتهامات نداده اند.

برایان هارت سخنگوی کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا نیز اعلام نموده این سازمان به دقت درخواست دولت را آنالیز می نماید.

براساس دستور اجرایی دونالد ترامپ درباره شبکه های اجتماعی، یکی از زیرمجموعه های وزارت بازرگانی آمریکا به نام سازمان ملی مخابرات و اطلاعات از کمیسیون فدرال ارتباطات خواسته تا بخش 230 قانون Communications Decency Actرا شفاف سازی کند.

این قانون از زمان تصویب در سال 1996 میلادی تا به امروز از شرکت های فناوری در برابر دعوی قضایی مختلف درباره محتوای اینترنت محافظت نموده است.

دستور اجرایی ترامپ پس از آن اعلام شد که توئیتر برچسب های هشدار را به 2 تویئت رییس جمهور اضافه نمود. این برچسب ها به این نکته اشاره داشت که پیغام ها حاوی اطلاعات گمراه نماینده هستند.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 شهریور 1399 بروزرسانی: 26 مهر 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1737

به "گام جدید ترامپ برای کنترل شبکه های اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گام جدید ترامپ برای کنترل شبکه های اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید