کشتی آزاد زیر 23سال قهرمانی دنیا، شبِ خوب کشتی ایران در بوداپست با 3 فینالیست

به گزارش باتسک، تیم ملی کشتی آزاد امید ایران در رقابت های پنج وزن دوم زیر 23سال دنیا شانس کسب سه مدال طلا را پیدا کرد.

کشتی آزاد زیر 23سال قهرمانی دنیا، شبِ خوب کشتی ایران در بوداپست با 3 فینالیست

به گزارش باتسک، روز دوم مسابقات کشتی آزاد امیدهای دنیا امروز نیز در بوداپست مجارستان پیگیری شد که نمایندگان ایران در اوزان 74، 86 و 125 کیلوگرم فینالیست شدند.

در وزن 74 کیلوگرم محمد نخودی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 5 بر 2 دارخان یسنگالی از قزاقستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 10 بر 6 از سد بیامبادورج بات اردن از مغولستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. نخودی در این مرحله با نتیجه 9 بر 4 مقابل موراد کوراماگومدوف از مجارستان پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت.

در وزن 86 کیلوگرم کامران قاسم پور در دور نخست با نتیجه 5 بر صفر هوانس مخیتاریان از ارمنستان را مغلوب کرد وی در دور دوم در مصاف با کریستوف سادوویک از لهستان با نتیجه 6 بر صفر به پیروزی دست یافت و راهی دور سوم شد. قاسم پور در این دور و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 3 بر صفر گانخویاک گانباتار از مغولستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله در یک کشتی نفسگیر با نتیجه 4 بر 4 از سد عثمان گوجن از ترکیه گذشت و راهی دیدار فینال شد. قاسم پور در دیدار فینال به مصاف گادجی مراد ماگومدسعیداف از آذربایجان می رود. در وزن 125 کیلوگرم امیرحسین زارع پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل سامهان جبرائیلوف از مولداوی با نتیجه 11 بر صفر پیروز شد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 17 بر 7 یوسوپ باتیرمورزایف از قزاقستان را از پیشِ رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. زارع در این مرحله با نتیجه 11 بر صفر زوریکو اورتاشویلی از گرجستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت.

همچنین در وزن 61 کیلوگرم محمدباقر یخکشی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 6 بر 4 از سد چارلز تاکر از آمریکا گذشت و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل آرسن هاروتونیان از ارمنستان با نتیجه 13 بر 6 شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر ارمنستانی در مرحله نیمه نهایی مقابل حریف هندی، یخکشی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 92 کیلوگرم نیز حسین شهبازی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 12 بر 2 مغلوب بو نیکال از آمریکا شد.

و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. شهبازی در این گروه باید با تاکومی تانیزاکی از ژاپن کشتی بگیرد و در صورت پیروزی بر این حریف در دیدار رده بندی به مصاف شامیل زوبایروف از آذربایجان خواهد رفت.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 947

به "کشتی آزاد زیر 23سال قهرمانی دنیا، شبِ خوب کشتی ایران در بوداپست با 3 فینالیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی آزاد زیر 23سال قهرمانی دنیا، شبِ خوب کشتی ایران در بوداپست با 3 فینالیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید