کارشناسی داوری دیدار پرسپولیس و پدیده، پنالتی مشهدی ها باید تکرار می شد

به گزارش باتسک، یک پیشکسوت داوری معتقد است که اشکان خورشیدی قضاوت خوبی در دیدار پرسپولیس و پدیده داشته است.

کارشناسی داوری دیدار پرسپولیس و پدیده، پنالتی مشهدی ها باید تکرار می شد

جعفر خوشرو در گفت وگو با خبرنگاران درباره قضاوت اشکان خورشیدی در دیدار پرسپولیس و پدیده در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی اظهار کرد: آقای خورشیدی بازی حساسی را قضاوت کرد و 120 دقیقه به خوبی دوید. من یک نکته ای درباره مدیریت خورشیدی بگویم. برای قضاوت یک بازی خوب چند آیتم مهم است که بیشترین نمره را از سوی ناظران دریافت می نماید. این آیتم ها کنترل بازی و اجرای قانون است که خورشیدی در هر دو آیتم به خوبی عمل کرد. آمادگی جسمانی او خوب بود و گوش به زنگ بود و ارتباط خوبی با یاری هایش داشت.

این کارشناس داوری اضافه نمود: آقای اشکان خورشیدی در تصمیم گیری اعتماد به نفس کامل داشت. رفتارش با بازیکنان متکبرانه نبود و سعی کرد در طول بازی خطاها را نگیرد و اجازه ادامه بازی دهد. عیار داور در 20 دقیقه اول معین می گردد. او در همان دقایق نشان داد که کم سوت است و تا آخر همین رویه را در پیش گرفت. همچنین من چاشنی سیاست را در قضاوت او دیدم. من فکر می کنم این مدل قضاوت را همه مسئولان دوست دارند. در کل به نظرم خورشیدی روز خوبی را گذراندند.

او درباره صحنه مشکوک به آفساید روی گل نخست پدیده شرح داد: به نظرم آقای ابوالفضلی در گل اول پدیده بسیار باهوش عمل کرد و میلیمتری اجازه بازی داد. این نشان داد که داوران بازی اعتماد به نفس کامل و خوبی دارند.

خوشرو در ادامه درباره خروج بیش از حد بیرانوند در ضربات پنالتی بیان نمود: به جز پنالتی ای که خود بیرانوند مهار کرد و زیاد جلو نیامد در باقی صحنه ها خروجش کمی زیاد بود به خصوص که در ضربه سوم پنالتی بیش از حد جلو آمد و باید این پنالتی تکرار می شد. اصلا جای بیرانوند آن جا نیست.

او درباره کارت زردی که بهنام برزای پس از تبدیل کردن پنالتی نخست پدیده به گل دریافت کرد گفت: احتمالا وسط زمین اتفاقی افتاد که یاری ها به او گفتند. شاید این بازیکن حرکت تحریک آمیزی انجام داده که با توجه به فاصله زیاد خورشیدی با او، یاری داوران این موضوع را به داور بازی انتقال دادند.

این پیشکسوت داوری ادامه داد: همه دوست داشتند این بازی بدون کارت های زیاد و بدون داستان برگزار گردد. اگر خورشیدی می خواست قانون صرف را برقرار کند باید کارت های زیادی می داد اما او در سن 40 سالگی به پختگی کافی رسیده و با سیاست قضاوت کرد. خورشیدی یک سال، یک سال و نیم است که قضاوت های خوبی داشته و فهمیده که در ایران چه نوع قضاوتی مورد قبول قرار می گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 بهمن 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 202

به "کارشناسی داوری دیدار پرسپولیس و پدیده، پنالتی مشهدی ها باید تکرار می شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارشناسی داوری دیدار پرسپولیس و پدیده، پنالتی مشهدی ها باید تکرار می شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید