چیپس درختی به جای چمن کاری در منطقه 22

به گزارش باتسک، شهردار منطقه 22 گفت: برای اولین بار طرح چیپس درختی را بجای چمن کاری در شهر تهران انجام دادیم تا به عنوان طرح نوین زیست محیطی و پایلوت در دیگر مناطق اجرا گردد.

چیپس درختی به جای چمن کاری در منطقه 22

به گزارش خبرنگاران، علی نوذرپور شهردار منطقه22، با اشاره به طرح حذف کاشت چمن در شهر تهران اعلام کرد: برای اولین بار طرح چیپس درختی را بجای چمن کاری در شهر تهران انجام دادیم تا به عنوان طرح نوین و پایلوت در دیگر مناطق اجرا گردد.

نوذر پور با بیان توضیحاتی در مورد این طرح زیست محیطی گفت: به منظور یاری به جوان سازی درختان و ایجاد شرایط مناسب رشد، هزاران اصله درخت در سطح منطقه22 هرس می گردد که بلااستفاده دپو و دور ریخته می شدند، که با اجرای این طرح سرشاخه های هرس گردیده به چرخه بازیافت برگشت داده شد و در موضوعات محیط زیستی و خدمات شهری استفاده کردیم.

شهردار منطقه22 اضافه کرد: سرشاخه های هرس گردیده از طریق ماشین آلات به چیس درختی تبدیل و با اوکسید آهن موجود در کشورمان رنگ طبیعی زده می شوند که هیچ گونه آسیبی برای طبیعت ندارد.

نوذرپور با بیان اینکه این طرح یاری شایانی به زیباسازی فضای سبز شهری نموده است، ادامه داد: با اجرای این طرح، فضای وسیعی از سطح منطقه را با رنگها و الگوهای ایرانی می توان زینت داد که شباهت و هم زیستی زیادی با فضای سبز دارد.

وی دیگر مزایا و فواید زیست محیطی این طرح را نیز صرفه جویی در مصرف آب دانست و گفت: استفاده از این چیپس درختی در زیر درختان باعث کند شدن 60درصدی تبخیر آب و آبیاری درختان می گردد و نیز باعث کاهش 4برابری هزینه ریالی آبیاری درختان گردیده است.

بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه22، همچنین این طرح با همکاری سازمان زندانها انجام می گردد تا بتوانیم به اشتغال زایی زندانیان کشور یاریی گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 بهمن 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 185

به "چیپس درختی به جای چمن کاری در منطقه 22" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چیپس درختی به جای چمن کاری در منطقه 22"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید