چین انتشار پژوهش های مستقل کرونا را ممنوع نمود

به گزارش باتسک، بر اساس این بخشنامه که 2 دانشگاه چینی روی سایت خود قرار داده اما مدتی بعد آن را حذف کردند، تمامی تحقیقات انجام گرفته در خصوص کرونا باید توسط مسئولان دولت مرکزی بازخوانی گردد و بعد از تایید اجازه انتشار پیدا کند.

چین انتشار پژوهش های مستقل کرونا را ممنوع نمود

دولت چین برای انتشار نتایج تحقیقات دانشگاهی راجع به نحوه شیوع کرونا در این کشور محدودیت هایی اعمال نموده است.

به گزارش اعتمادآنلاین، رسانه ها خبر دادند دولت چین طی بخشنامه ای که برای دانشگاه های چین ارسال شده بیان کرد، بر اساس دستورالعمل جدید، هیچ یک از مراکز تحقیقاتی اجازه نخواهند داشت نتایچ پژوهش های خود را در خصوص کرونا، بدون کسب تایید دولت مرکزی در پکن، منتشر نمایند.

بر اساس این بخشنامه که 2 دانشگاه چینی روی سایت خود قرار داده اما مدتی بعد آن را حذف کردند، تمامی تحقیقات انجام گرفته در خصوص کرونا باید توسط مسئولان دولت مرکزی بازخوانی گردد و بعد از تایید اجازه انتشار پیدا کند.

به اعتقاد کارشناسان آمریکایی، این حرکت دولت چین با هدف کنترل و مبارزه با شایعات و اتهاماتی اجرا شده که در خصوص منشاء اصلی این ویروس و نقش دولت چین در شیوع ویروس مطرح می گردد.

یک پژوهشگر چینی که خواست نامش فاش نگردد در این باره به سی ان ان گفت: این اقدام بسیار نگران نماینده است و احتمالاً مانعی بر سر راه بسیاری از تحقیقات مهم خواهد بود.

منبع: عصر ایران
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 21 خرداد 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1505

به "چین انتشار پژوهش های مستقل کرونا را ممنوع نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین انتشار پژوهش های مستقل کرونا را ممنوع نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید