پول باشد کتابخانه مرکزی را 2 ساله تحویل می دهیم

به گزارش باتسک، خبرنگاران/کرمانشاه کتابخانه مرکزی کرمانشاه یکی از پروژه های مهم عمرانی حوزه فرهنگ استان است که حدود 13 سالی از کلنگ زنی آن می گذرد، این پروژه که در زمینی به مساحت یازده هزار متر مربع در حال ساخت است، حالا بعد از این همه سال به پیشرفت فیزیکی 65 درصدی رسیده است.

پول باشد کتابخانه مرکزی را 2 ساله تحویل می دهیم

جهت دریافت خدمات اجرای عایق روف گاردن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

آن طور که مسئولان پروژه می گویند کمبود اعتبار موجب کُندی فرایند اجرای این پروژه طی این سالها بوده است.

معصومه حسنی خوانسار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه در گفت و گو با باتسک، با اشاره به اهمیت ساخت کتابخانه مرکزی برای کرمانشاه، گفت: کرمانشاه به عنوان یک کلانشهر به این پروژه مهم فرهنگی احتیاج دارد و این کتابخانه عملا مادر کتابخانه های عمومی استان است.

وی اضافه نمود: سال 1386 با توجه به ضرورت احداث این پروژه، کلنگ آن زمین زده شد و تا سال 1391 فرایند اجرای آن ادامه داشت و پروژه به 30 درصد پیشرفت فیزیکی رسید.

حسنی خوانسار توضیح داد: از سال 1391 به دلیل عدم تامین اعتبار ساخت پروژه متوقف شد و این توقف ساخت تا سال گذشته ادامه داشت. در این سال با همکاری استانداری، فرمانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی حدود 3.5 میلیارد تومان به این پروژه اختصاص داده شد و پروژه مجددا فعال شد.

وی یادآور شد: خوشبختانه با همین اعتبار 3.5 میلیارد تومانی توانستیم پیشرفت پروژه را از 30 درصد به 65 درصد برسانیم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه با اشاره به احتیاج 20 میلیارد تومانی پروژه برای افتتاح، گفت: اگر 20 میلیارد تومان باشد، پروژه دو ساله تحویل می گردد.

حسنی خوانسار اضافه نمود: ما حتی برای پیشبرد پروژه به همین اعتبارات قطره چکانی هم راضی هستیم و اگر همانند سال گذشته سال جاری هم 3.5 تا چهار میلیارد تومان بدهند می توانیم پروژه را حدود پنج سال دیگر تحویل دهیم.

وی با اشاره به ساخت پروژه در زمینی به مساحت یازده هزار مترمربع، گفت: قرار است کتابخانه مرکزی کرمانشاه درپنج طبقه احداث شده و بخش های مختلفی برای آن درنظر گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1355

به "پول باشد کتابخانه مرکزی را 2 ساله تحویل می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پول باشد کتابخانه مرکزی را 2 ساله تحویل می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید