پلیس کانادا از مسلمانان خواست اسلام هراسی درجامعه را گزارش نمایند

به گزارش باتسک، دیوید ذکریا که در عرصه روابط بین اقوام و نژادها در نیروی پلیس کار می نماید گفت: ما کوشش می کنیم اطمینان حاصل کنیم که این نوع رویدادها به پلیس گزارش می گردد تا ما تصویر واضحی آنچه در جامعه رخ می دهد داشته باشیم و بدانیم که آیا جرمی در این رابطه رخ می دهد و ما باید در این رابطه تحقیقاتی انجام دهیم یا خیر.

پلیس کانادا از مسلمانان خواست اسلام هراسی درجامعه را گزارش نمایند

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

وی اضافه کرد: اگر مردم احساس ترس و تهدید می نمایند باید این رویدادها را به پلیس گزارش دهند.

ذکریا با اشاره به سه رویداد اسلام هراسانه مجزا که در هرکدام از آنها یک زن محجبه هدف گرفته شده بود از گروه های مسلمان خواست همه افرادی که قربانی اسلام هراسی شده اند با پلیس ارتباط برقرار نمایند.

براساس اظهارات امیره القوابی از شورای ملی مسلمانان کانادا به عنوان یک گروه اسلامی مستقر در کانادا که با حملات ضد اسلامی مقابله می نماید، این سه زن که محجبه بودند، گزارش کردند که توسط افرادی ناشناس مورد آزار کلامی قرار دریافتد.

وی با اشاره به رشد حملات ضد اسلامی و همچنین شدت دریافت بحث روبنده که به واقع اقلیت خیلی کوچکی از مسلمانان این کشور را شامل می گردد از تمام مسلمانان این کشور خواست برای گزارش آزارهای اسلام هراسانه به پلیس تعلل ننمایند. چرا که دنبال کردن آنچه در جامعه درحال رخ دادن است برای پلیس حائز اهمیت است و اگر این موارد گزارش نشوند آنها ارتکاب جرم را تشخیص نمی دهند.

جمعیت مسلمانان کانادا روند رو به رشدی دارد و رشد سریع آنها از تمام گروه های دینی بیشتر است. براساس آمارهای ارائه شده، جمعیت مسلمانان کانادا طی یک دهه اخیر رشد 82 درصدی داشته اند.

درحال حاضر مسلمانان 2/3 درصد از جمعیت کل کشور کانادا را تشکیل می دهند.

اوایل امسال یک گروه نظارت بر اسلام هراسی گزارش داد که پوشش رسانه ای تقویت نماینده تفرقه و نژاد پرستی در جامعه فرانسه زبان کبک است که این امر پس از حملات شارلی ابد شدت گرفته است.

مرکز مبارزه با اسلام هراسی در کبک نیز از ژانویه گذشته که حملات شارلی ابدو شکل گرفت تاکنون 123 حمله اسلام هراسانه ثبت نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 23 فروردین 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 711

به "پلیس کانادا از مسلمانان خواست اسلام هراسی درجامعه را گزارش نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس کانادا از مسلمانان خواست اسلام هراسی درجامعه را گزارش نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید