وزیر صنعت: سیاست این وزارتخانه تنظیم بازار شب عید است

به گزارش باتسک، وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: سیاست این وزارتخانه تنظیم بازار شب عید است که با بهره گیری از ظرفیت عظیم اصناف اجرا می گردد.

وزیر صنعت: سیاست این وزارتخانه تنظیم بازار شب عید است

جهت دریافت خدمات طرح محوطه سازی ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش گروه مالی باتسک وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: سیاست این وزارتخانه تنظیم بازار شب عید است که با بهره گیری از ظرفیت عظیم اصناف اجرا می گردد.

برپایه گزارش شبکه اطلاع رسانی وزارتخانه مزبور، رضا رحمانی در جلسه شورای معاونین وزارت صنعت، ضمن یادآوری تمهیدات اتخاذ شده برای تنظیم بازار شب عید گفت: همراهی آحاد مردم در کنترل موثر بازار و حفظ آرامش آن در ایام پایانی سال کاملا تعیین کننده است و حتما باید مورد توجه قرار گیرد.

به گفته وی، همراهی و همکاری سازنده مردم به عنوان مصرف کننده کالا و یا در موقعیت عرضه کننده و فراوری کننده در تنظیم بازار، از مصادیق عینی و فرهنگی اقتصاد مقاومتی است.

رحمانی افزود: براساس پیگیری های اجرا شده از سوی بخش های مختلف وزارت صنعتو همچنین سایر دستگاه های مرتبط، تدابیر خوبی برای تامین کالا های اساسی، مایحتاج ضروری مردم و همچنین خدمات مورد احتیاج برای ایام پیش رو اتخاذ شده است.

وی افزود: موضوع تامین کالا از محل فراوریات داخلی نیز اولویت با اقلام پرمصرف این ایام است و سعی خواهد شد فرایند فراوری به خوبی حفظ و تقویت گردد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت توضیح داد: بهره گیری از ظرفیت عظیم اصناف در حفظ آرامش بازار، از جمله تجربیات پیروز محسوب می گردد که باید در تنظیم بازار شب عید توجه ویژه ای بدان داشته باشیم.

رحمانی تاکید نمود: برای جلب مشارکت حداکثری مردم در تنظیم بازار، باید فرایند اقدامات به گونه ای باشد که آثار و نتایج آن برای هموطنان ملموس باشد؛ از این جهت اجرای طرح تشدید بازرسی و برخورد با تخلفات صنفی، فراوریی و خدماتی کاملا اثرگذار است.

وزیر صنعت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تداوم اجرای سیاست ممنوعیت واردات کالا های خارجی که مشابه داخلی دارند، توضیح داد: این وزارتخانه در این تصمیم کاملا جدی است و این ممنوعیت ها را در تقویت فراوری داخل کاملا موثر می داند.

رحمانی افزود: این رویکرد و آثار تبعی آن در خودکفایی و قطع وابستگی بار ها تشریح شده و امروز به سبب شرایط خاص کشور از اهمیت بیشتری نیز برخوردار است و به هیچ عنوان از این تصمیم عدول نخواهیم کرد.

وی افزود: همسو با این برنامه، سایر معبر های ورودی کالا به کشور به شکل غیر قانونی و یا به تعبیری شبه قانونی نیز مورد توجه قرار گرفته است که بزودی نتایج آن تعیین خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 اسفند 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1191

به "وزیر صنعت: سیاست این وزارتخانه تنظیم بازار شب عید است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر صنعت: سیاست این وزارتخانه تنظیم بازار شب عید است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید