واکنش موسوی به تشکیل ائتلاف آمریکایی در خلیج فارس

به گزارش باتسک، سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به ائتلاف آمریکایی در خلیج فارس گفت:ائتلاف های آمریکایی تاکنون نه تنها امنیت ایجاد نکرده، بلکه باعث ناامنی و بی ثباتی بیشتر در مناطق مختلف دنیا شده است.

واکنش موسوی به تشکیل ائتلاف آمریکایی در خلیج فارس

به گزارش گروه سیاست خارجی باتسک، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به خبر تشکیل ائتلاف آمریکایی در خلیج فارس گفت: تاریخ نشان می دهد که ائتلافهای آمریکایی همیشه جز اسمی بی مسمی نبوده و تاکنون نه تنها امنیت ایجاد نکرده بلکه باعث ناامنی و بی ثباتی بیشتر در مناطق مختلف دنیا شده است.

موسوی با اشاره به احتیاج آمریکا به سوء استفاده از نام دیگر کشورها برای مشروع نشان دادن اقدامات یکجانبه خود اضافه نمود: این اقدام آمریکا که اهداف و مطامع خود را پشت نام معدود کشورهای دیگر پنهان می سازد نشانه ضعف و فقدان مشروعیت بین المللی است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در انتها از کشورهای منطقه خواست تا با اتکاء به ظرفیت های خود و همسایگان در جهت امنیت پایدار و همه جانبه در منطقه گام بردارند.

وی اضافه نمود: جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری که طولانی ترین سواحل را در خلیج فارس دارد همچنان با قدرت تمام به حفظ منافع مالی و امنیتی خود از جمله امنیت و ایمنی کشتیرانی در این پهنه آبی ادامه خواهد داد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 23 فروردین 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 977

به "واکنش موسوی به تشکیل ائتلاف آمریکایی در خلیج فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش موسوی به تشکیل ائتلاف آمریکایی در خلیج فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید