واکنش عجیب ترامپ به عقب نشینی دولت فرانسه در برابر معترضان

به گزارش باتسک، ایسنا نوشت: رییس جمهور آمریکا در توییتی به آشوب های اخیر در فرانسه به عنوان توجیهی برای تصمیمش در رابطه با خروج آمریکا از توافق آب و هوای پاریس اشاره نمود که آن را توافقی شدیدا ناقص توصیف نموده است!

واکنش عجیب ترامپ به عقب نشینی دولت فرانسه در برابر معترضان

به گزارش پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در صفحه توییتر خود نوشت: بسیار خرسندم که دوستم امانوئل ماکرون، رییس جمهور فرانسه و معترضان در پاریس با تصمیمی که من دو سال پیش به آن رسیدم موافق هستند. توافق آب و هوای پاریس به شدت ناقص است، چرا که بهای انرژی را برای کشورهای مسئول افزایش می دهد، در حالی که بر برخی از آلوده نماینده ترین کشورها در دنیا سرپوش می گذارد.

ترامپ تاکید نمود که وی اقدامات بسیار مهم و بزرگی را در راستای بهبود محیط زیست آمریکا اتخاذ نموده است، اما تاکید نمود توافق آب و هوای پاریس فشار بسیاری را به خاطر سیاست های حامی محیط زیست بر مالیات دهندگان آمریکایی اعمال می نماید.

رییس جمهور آمریکا در ادامه توییت خود نوشت: من خواهان هوای پاک و آب پاک هستم و اقدامات بسیار بزرگی را در راستای بهبود محیط زیست آمریکا اتخاذ نموده ام اما مالیات دهندگان آمریکایی و کارگران آمریکایی نباید بهای پاکسازی آلودگی دیگر کشورها را بپردازند.

این توییت ترامپ پس از آن منتشر شد که فرانسه روز سه شنبه برنامه ها برای اجرای افزایش مالیات بر سوخت دیزلی و بنزین به عنوان بخشی از کوشش ماکرون برای کاهش انتشار گازهای آلوده را به تعویق انداخت.

ادوار فیلیپ، نخست وزیر فرانسه در جریان اعلام این برنامه تعلیق 6 ماهه گفت : هیچ مالیاتی ارزش آن را ندارد که اتحاد کشورمان را به خطر بیاندازیم.

ترامپ در ژوئیه سال 2017 میلادی گفت که آمریکا از توافق آب و هوای پاریس خارج می گردد که شامل تقریبا تمامی کشورهای دنیا به عنوان بخشی از یک کوشش دنیای برای مبارزه با تغییر آب و هوا می باشد. این توافق به کشورها این اجازه را نمی دهد تا نوامبر سال 2019 میلادی اوراق مربوط به خروج خود را ارائه دهند و خروج آمریکا از این توافق تا نوامبر 2020 میلادی اجرایی نخواهد شد.

در همین حال نمایندگان از سراسر دنیا در چند روز اخیر در لهستان برای کنفرانس سازمان ملل متمرکز بر کوشش ها برای کاهش تغییرات آب و هوا گرد هم آمده بودند.

در همین حال چارلی کرک، مدیر اجرایی سازمان ترنینگ پوینت آمریکا در توییتی گفت : معترضان در فرانسه به خاطر افزایش پیشنهاد شده مالیات بر سوخت، موفقیت دولت ترامپ را نشان دادند.

این توییت توسط دونالد ترامپ نیز به اشتراک گذاشته شد که در آن ادعا شده است معترضان در فرانسه شعار ما ترامپ را می خواهیم سر دادند.

کرک در این توییت نوشت: آشوب هایی در فرانسه سوسیالیست به خاطر مالیات های سوخت چپگرای افراطی وجود دارد. رسانه ها به ندرت به این مساله اشاره می نمایند. آمریکا در حال رشد و اروپا در حال سوختن است. آنها می خواهند بر نارضایتی و ناآرامی قشر متوسط جامعه در برابر مارکسیسم فرهنگی سرپوش بگذارند. این در حالی است که شعار ما ترامپ را می خواهیم در سراسر خیابان های پاریس شنیده شده است.

52311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 254

به "واکنش عجیب ترامپ به عقب نشینی دولت فرانسه در برابر معترضان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش عجیب ترامپ به عقب نشینی دولت فرانسه در برابر معترضان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید