واکنش تروئیکای اروپا به اقدام تازه پیونگ یانگ

به گزارش باتسک، ایسنا نوشت: آلمان، فرانسه و انگلیس پرتاب های موشک بالستیک کره شمالی از ماه مه تاکنون را شدیدا محکوم نموده و از پیونگ یانگ خواستند تا وارد مذاکرات هدفمند و سودمند با آمریکا حول محور برنامه های اتمی و موشکی اش گردد.

واکنش تروئیکای اروپا به اقدام تازه پیونگ یانگ

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این سه کشور اروپایی در بیانیه ای مشترک گفتند: این آزمایش ها که ظاهرا شامل پرتاب یک موشک میان برد از زیر آب نیز می گردد، امنیت منطقه ای را متزلزل و قطعنامه های شورای امنیت را نقض می نماید.

انتشار این بیانیه مشترک پس از آن صورت گرفت که کریستوف هویسگن، سفیر آلمان در سازمان ملل در جریان یک نشست غیرعلنی، شورای امنیت را از اجرای تحریم ها علیه کره شمالی آگاه کرد.

این سه کشور اروپایی از کره شمالی خواستند تا اقدامات ملموس و قاطعانه ای در مذاکرات جدید با آمریکا انجام دهد با این دید که از تمامی تسلیحات کشتار جمعی و برنامه های موشک بالستیک خود به شیوه ای کامل، قابل تایید و برگشت ناپذیر دست بردارد.

کره شمالی در ماه های اخیر آزمایش های موشکی خود را افزایش داده و کارشناسان معتقدند که این پرتاب ها به عنوان راهی برای تحت فشار گذاشتن واشنگتن به منظور قبول درخواست پیونگ یانگ برای احیای دیپلماسی اتمی تا انتها دسامبر امسال میلادی ادامه خواهد داشت.

کوشش های دیپلماتیک از زمان نشست نافرجام دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در فوریه سال گذشته میلادی به بن بست خورده است.

آلمان، فرانسه و انگلیس در این بیانیه همچنین از تمامی کشورهای عضو سازمان ملل خواستند تا با جدیت تحریم ها علیه کره شمالی را اجرا نمایند.

این کشورهای اروپایی تاکید کردند که این تحریم ها باید شامل بازگرداندن تمامی کارگران کره شمالی در خارج از کشور تا قبل از 22 دسامبر امسال میلادی باشد درست همانطور که قطعنامه شورای امنیت مورخ 22 دسامبر سال 2017 میلادی آن را الزامی دانسته است.

در این بیانیه مشترک آمده است: وضعیت انسانی در کره شمالی نتیجه سوءاستفاده از منابع و محدودیت هایی است که دولت پیونگ یانگ بر مقامات و کارمندان بخش بشردوستانه اعمال نموده است.

این بیانیه از دولت کیم جونگ اون خواست تا با اولویت قرار دادن رفاه مردم خود به جای ساخت تسلیحات کشتار جمعی و موشک های بالستیک به کمبود مواد غذایی در کشورش رسیدگی کند.

کارن پیرس، سفیر انگلیس در سازمان ملل که رئیس کنونی شورای امنیت نیز محسوب می گردد به باتسک گفت: هیچ بیانیه ای از جانب کل 15 عضو شورای امنیت صادر نشده چرا که این رایزنی ها غیررسمی بودند.

وی این گفت وگو را گفت وگویی خوب توصیف نموده و گفت: اعضای شورای امنیت با جدیت این مساله بسیار مهم را پیگیری خواهند کرد.

پیرس اضافه نمود: در حال حاضر هیچ برنامه ای برای نشست رسمی شورای امنیت یا اقدام رسمی این شورا در مورد پرتاب های موشکی اخیر کره شمالی وجود ندارد اما همانطور که می دانید اوضاع ممکن است، تغییر کند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 آذر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 906

به "واکنش تروئیکای اروپا به اقدام تازه پیونگ یانگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش تروئیکای اروپا به اقدام تازه پیونگ یانگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید