واکنش ایران به توافق سران روسیه و ترکیه درباره سوریه

به گزارش باتسک، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: از هر اقدامی که به حفظ تمامیت ارضی و تقویت حاکمیت ملی سوریه و بازگشت ثبات و آرامش به منطقه منجر گردد استقبال می کنیم.

واکنش ایران به توافق سران روسیه و ترکیه درباره سوریه

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش باتسک، موسوی با اشاره به توافق سران روسیه و ترکیه در مورد تحولات شمال سوریه گفت: ایران از هر اقدامی که به حفظ تمامیت ارضی، تقویت حاکمیت ملی و بازگشت ثبات و آرامش به منطقه منجر گردد استقبال می نماید و در این راستا تفاهم حاصله میان فدراسیون روسیه و جمهوری ترکیه برای خاتمه دادن به درگیری ها در شمال سوریه را قدم مثبتی برای بازگشت ثبات و آرامش به منطقه می داند.

سید عباس موسوی اضافه کرد: امیدواریم رسیدن به این تفاهم موجبات برطرف نگرانی های امنیتی ترکیه از یک سو و حفظ تمامیت ارضی و تقویت حاکمیت ملی سوریه از سوی دیگر را فراهم نماید.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان تاکید نمود: جمهوری اسلامی ایران همیشه هوادار تبادل نظر و روش های مسالمت آمیز حل و فصل اختلافات بوده و بر همین اساس همیشه طرفین اختلافات را به مذاکره برای رسیدن به تفاهم ترغیب نموده و به همین دلیل توافق آدانا را مبنای مناسبی برای برطرف نگرانی های ترکیه و سوریه می داند و در این راه از هرگونه مساعدتی برای تبادل نظر و ایجاد تفاهم میان آنکارا و دمشق دریغ نمی نماید.

موسوی حضور نیروهای خارجی در شمال سوریه را موجب تامین امنیت در منطقه ندانست و تاکید نمود راهکار مسائل منطقه، درون منطقه ای است و خروج نیروهای آمریکایی از منطقه موجب بازگشت امنیت و آرامش خواهد بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین خاطر نشان کرد: خوشبختانه اثرات سازو کار روند آستانه در تامین صلح و امنیت در سوریه با تشکیل کمیته قانون اساسی در آینده نزدیک نمود بارزتری پیدا نموده و اطینان داریم قدمی بزرگ در بازگشت ثبات و آرامش دائمی در سوریه محسوب می گردد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 آذر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 908

به "واکنش ایران به توافق سران روسیه و ترکیه درباره سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ایران به توافق سران روسیه و ترکیه درباره سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید