واکسن ب ث ژ نرخ مرگ و میر کرونا را کاهش می دهد!

به گزارش باتسک به نقل از مدیکال اکسپرس، طبق گزارشی که در ژورنال Proceedings of the National Academy of Sciences منتشر شده، واکسن ب ث ژ که به طور مرتب به بچه ها کشورهایی با نرخ بالای شیوع بیماری های باکتریایی تزریق می گردد، به کاهش نرخ مرگ و میر ناشی از کووید 19 منجر می گردد.

واکسن ب ث ژ نرخ مرگ و میر کرونا را کاهش می دهد!

لوییس اسکوبار از دانشگاه ویرجینیا تک و یکی از محققان ارشد این پژوهش، می گوید: تحقیقات اولیه ما نشان داد کشورهایی با نرخ بالای واکسیناسیون ب ث ژ ، شاهد نرخ کمتر مرگ و میر ناشی از کووید19 هستند. اما شرایط در کشورهای مختلف یکسان نیست. به عنوان مثال جمعیت گواتمالا از ایتالیا جوانتر است، بنابراین مجبور شدیم اطلاعات را با توجه به این تمایزها سازگار کنیم.

محققان پس از آنالیز تمایز در فاکتورهایی که احتمالا روی خطر ابتلا به ویروس تاثیر می گذارد (مانند درآمد، تحصیلات، خدمات درمانی و سن) متوجه شدند کشورهایی که نرخ تزریق واکسن ب ث ژ در آنها بالاتر است، پیک مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در آنها پایین تر است.

نمونه خوبی از این امر کشور آلمان است. این کشور قبل از اتحاد آلمان شرقی و غربی در سال 1990 میلادی 2 برنامه واکسیناسیون جداگانه داشت. نرخ مرگ و میر کووید19 میان شهروندان سالمند در آلمان غربی حدود 3 برابر بیشتر از آلمان شرقی بود. آنالیز ها نشان داد در آلمان شرقی تعداد افراد سالمند بیشتری این واکسن را در نوزادی دریافت نموده بودند.

اسکوبار در این باره می افزاید: واکسن های ب ث ژ از بدن انسان در برابر بیماری های تنفسی ویروسی دیگر نیز محافظت می نمایند. البته او خاطرنشان می نماید این امر نتیجه گیری اولیه تحقیق است.

این درحالی است که هم اکنون محققان مشغول آنالیز واکسن ب ث ژ برای جلوگیری از ابتلای کادر درمان به کووید19 هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 19 شهریور 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1704

به "واکسن ب ث ژ نرخ مرگ و میر کرونا را کاهش می دهد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن ب ث ژ نرخ مرگ و میر کرونا را کاهش می دهد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید