نگرانی مقامات روسیه از رشد روزافزون آمار کرونا در این کشور

به گزارش باتسک، آمار بیماران مبتلا به کرونا و مرگ بر اثر این ویروس مرگبار در روسیه همچنان فرایند تصاعدی دارد به گونه ای که برای نخستین بار از شروع شیوع همه گیر کرونا در روسیه، شمار مبتلایان به این بیماری در یک شبانه روز از مرز 20 هزار تن گذشت و مجموع شمار افراد جان سپرده بر اثر این بیماری نیز به 30 هزار نفر رسید.

نگرانی مقامات روسیه از رشد روزافزون آمار کرونا در این کشور

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

ستاد مبارزه با کرونا در روسیه در بیانیه ای گفت که روز گذشته 378 نفر بر اثر کووید-19 جان خود را از دست داده اند. به این ترتیب شمار افرادی که بر اثر کرونا در روسیه جان سپرده اند به 30 هزار نفر رسید.

در روسیه، روز گذشته 20 هزار 582 نفر به کرونا مبتلا شدند و تعداد مبتلایان در مجموع به یک میلیون و 730 هزار نفر رسیده است.

دیمیتری پسکوف در گفت وگو با خبرنگاران با ابراز نگرانی از افزایش میزان ابتلای به بیماری کرونا در روسیه گفت که این شرایط اتخاذ تدابیر بیشتر برای مهار شرایط کنونی را می طلبد.

به گفته پسکوف، در زمان حاضر پیش بینی سیر اوضاع در خصوص انتشار ویروس در روسیه سخت است اما بدیهی است که انتشار آن سیر تصاعدی دارد که گرایش بسیار نگران کننده است.

وی با بیان اینکه تعطیلی کامل مراکز مالی و خانه نشینی و قرنطینه مطرح نیست، اضافه کرد: سران هر منطقه روسیه باتوجه به ویژگی های انتشار ویروس کرونا در منطقه خود تصمیمات مربوطه را خواهند گرفت.

بیشترین آمار ابتلا و مرگ بر اثر کرونا در روسیه، در مسکو ثبت و گزارش شده است.

بر اساس اطلاعات ستاد مبارزه با کرونا در روسیه، در مسکو در شبانه روز اخیر نزدیک به 70 نفر بر اثر بیماری کرونا جان سپرده اند و تا به امروز 7 هزار و 140 بر اثر این بیماری جان خود را در این شهر از دست داده اند.

در پایتخت روسیه تا به امروز 332 هزار و 984 نفر افراد آلوده به ویروس کرونا شناسایی شده اند که از این تعداد 116 هزارو 565 نفر نشانه های بیماری را دارند.

به گزارش شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه، با افزایش تصاعدی آمار ابتلا و مرگ بر اثر کرونا در مسکو، مسئولان پایتخت مسکو تدابیری را برای مهار این شرایط بکار گرفته اند که استفاده اجباری از ماسک طبی و دستکش های یک بار مصرف در اماکن عمومی بویژه ایستگاه ها و قطارهای متروی مسکو از آن جمله است.

بر اساس این گزارش، هر روز حدود 3 هزار نفر در مسکو بخاطر استفاده نکردن از ماسک و دستکش در مترو، اتوبوس ها و فروشگاه ها جریمه می شوند.

بر اساس قانون روسیه، افرادی که از ماسک و دستکش یک بار مصرف استفاده نکنند 5 هزار روبل (حدود 90 دلار) جریمه می شوند.

فعالیت رستوران ها و کلوب های شبانه در مسکو هم تحت کنترل شدید قرار گرفته است و این مراکز عمومی اجازه فعالیت پس از ساعت 11 شب را ندارند.

در مسکو نیز تردد افراد سالخورده بالای سن 65 سال و افراد دارای بیماریهای مزمن محدود شده است و این طبقه سنی از مردم اجازه استفاده رایگان از وسایل نقلیه عمومی را ندارند و فقط اجازه رفتن به فروشگاه های نزدیک خانه خود را دارند.

آنا پوپووا رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه سازمان دست اندر کار مبارزه با بیماریهای عفونی از جمله کرونا شرایط انتشار همه گیر ویروس کرونا در روسیه را بسیار پیچیده خواند که در بعضی مناطق این کشور شرایط سختی بوجود آورده است.

وی در گفت وگو با شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه گفت که برای بهبودی شرایط پیرامون کرونا در روسیه باید اصول اعلام شده ازجمله استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی را رعایت کرد و دست ها و سطوح پیامون خود را مرتب شست و ضدعفونی کرد.

وی گفت: از حضور غیرلزوم در اماکن عمومی و برنامه ها و مراسم ها تا حد امکان خودداری کرد.

رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه در پاسخ به این پرسش که چه مکان هایی ازنظر انتشار کرونا خطرناک ترین مکان هستند گفت: خطرناک ترین مکان ها جاهایی هستند که نمی توانیم فاصله اجتماعی را رعایت کنیم و بیش از همه مردم در وسایل نقلیه عمومی بیمار می شوند و 80 درصد بیماران شرایط اعلام شده برای مهار کرونا را رعایت نکردند.

دولت روسیه امیدوار است که با شروع واکسیناسیون گسترده کرونا که به گفته الکساندر گینزبورگ رئیس مرکز میکروب شناسی و ویروس شناسی گمالیا وابسته به وزارت بهداشت روسیه از دو هفته دیگر شروع می گردد، رشد تصاعدی کرونا در این کشور توقف کند تا به اتخاذ تدابیر سخت ازجمله تعطیلی مراکز مالی و صنعتی در این کشور که بر وضع اقتصاد آن تاثیر بسیار منفی می گذارد، نیازی نباشد.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1906

به "نگرانی مقامات روسیه از رشد روزافزون آمار کرونا در این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی مقامات روسیه از رشد روزافزون آمار کرونا در این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید