نگرانی سنگاپوری ها از نقض حریم شخصی با برنامه های ضدکرونا

به گزارش باتسک، کمتر از نیمی از مردم سنگاپور علاقه دارند اطلاعات شخصی آنها به وسیله برنامه های تلفن همراه مقابله با کرونا به اشتراک گذاشته گردد.

نگرانی سنگاپوری ها از نقض حریم شخصی با برنامه های ضدکرونا

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی باتسک به نقل از زددی نت، در شرایطی که ویروس کرونا روز به روز در حال گسترش است، عرضه برنامه هایی که شناسایی و ردگیری افراد و محیط های مبتلا به کرونا را تسهیل می نمایند، روز به روز در حال افزایش است.

استفاده از این برنامه ها مستلزم همکاری افراد برای به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی و از جمله داده های جغرافیایی و اطلاعات مربوط به آزمایش های تشخیص کرونا است. اما بیشتر مردم در سنگاپور علاقمند به افشای این اطلاعات نیستند.

بر اساس آنالیز که در این کشور اجرا شده، تنها 41 درصد مردم سنگاپور خواهان به اشتراک گذاری نتایج تست کرونای مثبت خود برای مطلع کردن سایرین هستند و 59 درصد با این کار مخالفت نموده اند. در مقابل 55 درصد گفته اند حاضرند نتایج تست کرونای مثبت خود را با دیگر همکاران یا هم مدرسه ای ها به اشتراک بگذارند.

بیشتر پاسخ دهندگان می گویند نتایج تست کرونای خود را با پزشکان و کارشناسان بهداشت و درمان به اشتراک می گذارند. اما تنها 28 درصد حاضرند این اطلاعات را در اختیار دولت سنگاپور بگذارند. یافته های موسسه الیور وایمن که به وسیله مصاحبه با 3500 پاسخ دهنده جمع آوری شده نشان می دهد اگر یک اپلیکیشن تلفن همراه داده های کرونایی کاربران را تنها در اختیار پزشکان قرار دهد، حاضر به استفاده از آن هستند.

علاوه بر این کمتر از 20 درصد از کاربران نسبت به افشای اطلاعات مربوط به موقعیت جغرافیایی خود به وسیله اپلیکیشن های ردگیری کرونا شادمان خواهند بود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 خرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1498

به "نگرانی سنگاپوری ها از نقض حریم شخصی با برنامه های ضدکرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی سنگاپوری ها از نقض حریم شخصی با برنامه های ضدکرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید