نگرانی بانک مرکزی آمریکا از وقوع رکود در این کشور

به گزارش باتسک، فدرال رزرو سان فرانسیسکو خاطرنشان کرد: کاهش شکاف بین هزینه های استقراض کوتاه مدت و بلندمدت می تواند نشانه ای از احتمال وقوع رکود در اقتصاد آمریکا باشد.

نگرانی بانک مرکزی آمریکا از وقوع رکود در این کشور

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، نتایج تحقیق روی بازدهی اوراق قرضه وزارت خزانه داری آمریکا با سررسید بیش از سه ماه تا 10 سال نشان می دهد که در ماه های اخیر اختلاف بین بهره اوراق در کوتاه مدت و بلندمدت کمتر گردیده است. بسیاری از مقامات بانک مرکزی آمریکا یکی از دلایل معکوس شدن روند نرخ بهره را ناشی از افزایش نرخ بهره می دانند.

میشل باوئر و توماس مرتنز - مشاوران بانک مرکزی آمریکا - در یادداشتی نوشتند: با توجه به اهمیت و قدرت بالای پیش بینی بازدهی اوراق در بحث رکود، شواهد حاکی از آن است که ریسک وقوع رکود دراقتصاد رو به افزایش است.

نرخ بازدهی اوراق قرضه 10 ساله وزارت خزانه داری در حال حاضر تنها 0.75 درصد بیشتر از بازدهی اوراق سه ماهه است. انتظار می رود فدرال رزرو تا انتها سال جاری دستکم یک مرتبه دیگر نرخ بهره را افزایش دهد.

محققان دیگری در داخل و خارج از بانک مرکزی از توجه بیشتر به اوراق قرضه سخن گفته اند. پیش تر شعبه ناحیه واشنگتن فدرال رزرو گفته بود تفاوت اندک در بازدهی اوراق مایه نگرانی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 آبان 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 138

به "نگرانی بانک مرکزی آمریکا از وقوع رکود در این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی بانک مرکزی آمریکا از وقوع رکود در این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید