نخستین سرباز آمریکایی بر اثر ابتلا به کروناویروس جان باخت

به گزارش باتسک، پنتاگون ضمن انتشار گزارشی درباره افزایش تعداد نیروهای نظامی آمریکایی مبتلا به ویروس کرونا، گفت که نخستین سرباز آمریکایی بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده است.

نخستین سرباز آمریکایی بر اثر ابتلا به کروناویروس جان باخت

به گزارش باتسک، به نقل از خبرگزاری رویترز، پنتاگون اعلام نمود: این فرد یکی از اعضای گارد ملی از ایالت نیوجرسی بود که تست کرونایش مثبت اعلام شد. او از 21 مارس در بیمارستان بستری بود و جان خود را از دست داد.

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در بیانیه ای گفت: امروز یک روز غم انگیز برای وزارت دفاع است، چراکه ما نخستین نیرویمان را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست دادیم. این یک فقدان عظیم برای جامعه نظامی ما محسوب می گردد و ما به خانواده، دوستان و همکاران او و همچنین تمامی جامعه گارد ملی تسلیت می گوییم.

بر اساس تازه ترین آمار، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا از مرز 3 هزار تن عبور نموده است.

فیل مورفی، فرماندار نیوجرسی در صحفه توییتر خود نوشت: در حال حاضر تمام فکر ما پیش همسر، بچه ها وخانواده این سرباز آمریکایی است.

ژنرال جوزف لنگیل، فرمانده گارد ملی آمریکا نیز ضمن تسلیت به خاطر فوت این سرباز آمریکایی، گفت: همه ما احتمالاً افرادی را در نزدیکی خود می شناسیم که دچار این ویروس شده باشند.

پنتاگون روز دوشنبه اعلام نمود که تست کرونای 568 سرباز آمریکایی مثبت اعلام شده؛ در حالی که این آمار در روز پنجشنبه 280 تن بود. تست کرونای بیش از 450 نیروی غیر نظامی، مستقل و مقاطعه کار وزارت دفاع آمریکا نیز مثبت اعلام شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1442

به "نخستین سرباز آمریکایی بر اثر ابتلا به کروناویروس جان باخت" امتیاز دهید

1 کاربر به "نخستین سرباز آمریکایی بر اثر ابتلا به کروناویروس جان باخت" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین سرباز آمریکایی بر اثر ابتلا به کروناویروس جان باخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید