ناو جنگی انگلیس روانه آبهای خلیج فارس شد

به گزارش باتسک به نقل از رویترز، یک ناو جنگی نیروی دریایی انگلیس موسوم به اچ ام اس کنت روز دوشنبه برای پیوستن به ناوهای آمریکایی مستقر در آبهای خلیج فارس، روانه منطقه شد.

ناو جنگی انگلیس روانه آبهای خلیج فارس شد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

اعزام این ناو جنگی به آبهای منطقه در حالی صورت می گیرد که تنش سیاسی میان واشنگتن- تهران رو به افزایش است.

لازم به ذکر است که اعزام این ناو انگلیسی به آبهای خلیج فارس بخشی از همکاری لندن- واشنگتن با هدفِ ادعایی تأمین امنیت دریانوردی در خلیج فارس برای کشتی های تجاری است.

این ناو جنگی قرار است جایگزین دانکن دیگر کشتی انگلیسی گردد که هم اکنون در حال اجرا مأموریت در منطقه است.

به گفته اندی براون افسر فرمانده ناو جنگی کنت، تمرکز اصلی این ناو در خلیج فارس، کاستن از تنشهای کنونی و همچنین پشتیبانی از آزادی دریانوردی و اطمینان یابی از کشتیرانی بین المللی است.

شایان ذکر است که روز سیزدهم تیرماه (چهارم ژوئیه)، تفنگداران دریایی انگلیس یک کشتی ایرانی را به اتهام واهی قاچاق نفت به سوریه در سواحل جبل الطارق توقیف کردند!

بیست و هشتم تیرماه نیز ایران نفتکش انگلیسی استینا ایمپرو را به علت عدم رعایت قوانین بین المللی در انتخاب راستا ورود به تنگه هرمز و به خطر انداختن امنیت تردد کشتیرانی و همچنین بعضی تخلفات دیگر توقیف کرد.

نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در نامه ای به شورای امنیت ، اطلاعاتی در مورد دلایل توقیف کشتی مذکور را به این نهاد ارائه داد.

در این نامه آمده است که این نفتکش روز آدینه 28 تیر 1398 در تنگه هرمز با یک کشتی ماهیگیری ایرانی برخورد و به آن خسارت وارده نموده است و حال تعدادی از خدمه و ماهیگیران صدمه دیده کشتی ایرانی نیز وخیم است.

نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در نیویورک در این نامه خاطر نشان کرد که کشتی انگلیسی پس از این حادثه، هشدارهای مسئولان ایرانی را نادیده گرفت و با خاموش کردن سیستم های ناوبری خود، در اقدامی خطرناک، راستاش را تغییر داد و با حرکت در جهت مخالف، در کوشش برای فرار بود که نیروهای ایرانی آن را توقیف کردند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 شهریور 1398 بروزرسانی: 23 فروردین 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 605

به "ناو جنگی انگلیس روانه آبهای خلیج فارس شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناو جنگی انگلیس روانه آبهای خلیج فارس شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید