نامه نگاری وزیر بهداشت برای ممنوع شدن تبلیغ 36 کالا

به گزارش باتسک، سخنگوی سازمان غذا و دارو از بازنگری در فهرست کالاها و اقدامات آسیب رسان سلامت و همچنین نامه نگاری وزیر بهداشت جهت ممنوع شدن تبلیغ این اقلام اطلاع داد.

نامه نگاری وزیر بهداشت برای ممنوع شدن تبلیغ 36 کالا

دکتر کیانوش جهانپور در گفت وگو با خبرنگاران، گفت: به دنبال برگزاری جلسات متعدد با حضور مسوولان مربوطه در حوزه های بهداشت، غذا و دارو و همچنین سازمان استاندارد، فهرست اقلام کالاها و اقدامات آسیب رسان به سلامت بازنگری و اولویت بندی شد.

وی اضافه نمود: به این ترتیب 36 قلم کالا و اقدام آسیب رسان سلامت شناسایی و اولویت بندی شدند؛ به طوری که مورد اول تا 22 این فهرست در اولویت اول، 23 تا 28 در اولویت دوم و 29 تا 36 در اولویت سوم قرار گرفتند.

جهانپور با اشاره به ماده 48 قانون الحاق موارد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و بند ج ماده 7 احکام دایمی برنامه های توسعه، ادامه داد: بر اساس همین موارد قانونی و لزوم اجرای آن و همچنین به منظور صیانت از سلامت جامعه در قبال تبلیغات اقلام این فهرست و جلوگیری از القای مصرف آنها، روز گذشته دکتر سیدحسن هاشمی – وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به دکتر صالحی - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و علی عسگری - رییس سازمان صدا و سیما، اعمال ممنوعیت تبلیغات اقلام این فهرست در تمامی رسانه ها و موارد تبلیغاتی را خواهان شد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به تبعات مصرف این اقلام برای سلامت، ابراز امیدواری کرد که مسوولان مربوطه هر چه سریع تر نسبت به ممنوعیت تبلیغ این 36 قلم کالا و اقدام آسیب رسان سلامت اقدام نمایند.

برای مشاهده این 36 قلم کالا و اقدامات آسیب رسان سلامت اینجا را کلیک کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 آبان 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 139

به "نامه نگاری وزیر بهداشت برای ممنوع شدن تبلیغ 36 کالا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه نگاری وزیر بهداشت برای ممنوع شدن تبلیغ 36 کالا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید