موفقیت واکسن چینی کرونا در آزمایش حیوانی

به گزارش باتسک، کارشناسان از موفقیت یک واکسن ضد کرونای ساخت چین اطلاع داد که در مرحله آزمایش حیوانی واقع شده است.

موفقیت واکسن چینی کرونا در آزمایش حیوانی

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

رویترز گزارش داد، واکسن کووید-19 فراوری شده توسط محققان چینی در مرحله آزمایش حیوانی نتایج امیدوارکننده ای به همراه داشته و به گفته محققان با ایجاد آنتی بادی هیچ مشکل امنیتی تا این مرحله نداشته است.

به گفته محققان این واکسن با نام BBIBP-CorV دارای سطح بالایی از آنتی بادی های خنثی کننده است که می تواند مانع مبتلا شدن سلول های حیواناتی مانند میمون، موش، گربه و خوکچه به ویروس شده است.

نشریه Cell روز شنبه درباره این دستاورد احتمالی نوشت: نتایج از ارزیابی بیشتر BBIBP-CorV در مرحله آزمایش بالینی حمایت می نماید.

این واکسن که توسط موسسه بیلوژیک پکن - یک موسسه وابسته به دولت چین - ساخته شده در بین 5 واکسن چینی است که در مرحله آزمایش بر روی انسان واقع شده است.

بیش از 100 واکسن احتمالی کویید-19 در سراسر جهان در حال ساخت است. واکسن های ساخت شرکت های AstraZeneca, Pfizer, BioNtech, Johnson & Johnson, Merck, Moderna, Sanofi و CanSino Biologics چین درحال حاضر پیشروی بازار به شمار می فرایند.

منبع: فرارو
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1638

به "موفقیت واکسن چینی کرونا در آزمایش حیوانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موفقیت واکسن چینی کرونا در آزمایش حیوانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید