مرحله نهایی المپیاد دانش آموزی نانو برگزار می گردد

به گزارش باتسک، به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد توسعه فناوری فناوری، نهمین المپیاد دانش آموزی نانو علوم و فناوری با ثبت نام بیش از 18هزار داوطلب در 7 اردیبهشت 1397، به صورت هم زمان در سراسر کشور و در قالب یک آزمون کتبی با سوالات تستی آغاز به کار کرد. مرحله دوم این المپیاد، با حضور 408 نفر برتر مرحله اول، در روز جمعه 22 تیرماه 1397 در هفت شهر برگزار گشت.

مرحله نهایی المپیاد دانش آموزی نانو برگزار می گردد

437 نفر به مرحله دوم راه یافته بودند و آزمون این مرحله با حضور 93 درصدی منتخبین به صورت تستی و تشریحی شامل 20 سوال تستی و 4 سوال تشریحی برگزار گشت و محورهای آن مشتمل بر نانوفیزیک، نانوشیمی، نانوزیست فناوری و شبیه سازی بود. محتوای سوالات در این چهار محور را مباحث مبانی نانو، روش های سنتز، روش های مشخصه یابی و کاربردهای فناوری نانو تشکیل داده بود.

استان های خراسان رضوی با هفت نفر و مازندران با پنج نفر، بیشترین نماینده را در میان برگزیدگان دارند. آذربایجان شرقی و بوشهر هرکدام با چهار نماینده، کردستان و هرمزگان هرکدام با دو نماینده و استان های آذربایجان غربی، اصفهان، خراسان جنوبی، فارس، کرمان، کرمانشاه و یزد هرکدام با یک نماینده در مرحلۀ نهایی المپیاد دانش آموزی فناوری نانو حضور دارند.

مرحله سوم این المپیاد، با حضور افراد برگزیده، به صورت یک اردوی علمی-آموزشی و رقابتی در دهه دوم شهریور ماه 1397 برگزار خواهد گردید.

بخش های اصلی این اردوی علمی شامل انجام آزمایش کاربردی فناوری نانو به همراه انجام تست های علمی، برگزاری کارگاه های عملی سنتز و کاربرد نانومواد در آزمایشگاه، برگزاری دوره شبیه سازی در فناوری نانو، برگزاری بازدیدهای تخصصی و عمومی از مراکز تحقیقاتی و شرکت های دانش بنیان نانو، آموزش های شیوه ارایه، گزارش کار و مقاله نویسی علمی و برگزاری آزمون کتبی و شفاهی نهایی می گردد.

با توجه به اینکه المپیاد دانش آموزی فناوری نانو، یکی از رویدادهای مورد حمایت بنیاد ملی نخبگان است، برگزیدگان مدال های طلا، نقره و برنز این المپیاد می توانند از تسهیلات اعطایی بنیاد بهره مند شوند. همچنین برگزیدگان ادوار مختلف المپیاد نانو می توانند در کانون برگزیدگان باشگاه نانو فعالیت نمایند. این کانون با هدف ارتقای برگزیدگان تا محقق و فناور برتر گردیدن در سطح کشور، پشتیبان اعضا خواهد بود.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 3 شهریور 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 110

به "مرحله نهایی المپیاد دانش آموزی نانو برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرحله نهایی المپیاد دانش آموزی نانو برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید