متهم: بی گناه هستم! نمی دانم قاتل همسرم کیست

به گزارش باتسک، مرد خیاط که متهم است همسرش را خفه نموده و به قتل رسانده است، در دادگاه مدعی شد او قاتل نیست و نمی داند چه کسی همسرش را به قتل رسانده است.

متهم: بی گناه هستم! نمی دانم قاتل همسرم کیست

به گزارش شرق، متهم در مراحل مختلف بازپرسی به قتل اعتراف نکرد، اما تحقیقات نشان داد مقتول با وسایلی به قتل رسیده که متعلق به متهم است. ضمن اینکه متهم پس از گم شدن همسرش آغاز به شستن حیاط خانه نموده بود که این کار نیز به مدرکی علیه او تبدیل شد. بر اساس مدارک موجود در پرونده، آذر سال 98 به مأموران پلیس خبر رسید جسد یک زن در گونی ای در حاشیه خیابانی در حوالی بزرگراه آزادگان پیدا شده است.

مرد جوانی که با پلیس تماس گرفته بود، به مأموران گفت: من و دوستانم برای گردش به حاشیه بزرگراه آزادگان رفته بودیم، اما با گونی بزرگی داخل آب روبه رو شدیم که لکه های خون روی آن قابل مشاهده بود. ما به گونی مشکوک شدیم و آن را از داخل آب بیرون کشیدیم. وقتی در گونی را باز کردیم، با جسد یک زن جوان روبه رو شدیم. با این تماس مأموران پلیس پیگیر ماجرا شدند و جسد خونین زن جوان با دستور قضائی به پزشکی قانونی منتقل شد. شواهد نشان می داد دست و پای این زن با تکه های پارچه بسته شده و احتمالا با ضربه جسمی سخت به سرش از پا درآمده است.

پلیس برای افشای هویت قربانی به تکاپو افتاد و روشن شد جسد متعلق به زنی 40 ساله به نام مهناز است که روز قبل از خانه اش در حوالی محله خزانه خارج شده و دیگر بازنگشته بود. مأموران پلیس به بازپرسی از همسر مهناز به نام احمد پرداختند. این مرد که خیاط بود، گفت: من و همسرم سال هاست با هم زندگی می کنیم و یک دختر دانشجو داریم که در شهرستان درس می خواند و با ما زندگی نمی کند. من و همسرم هیچ اختلافی با هم نداشتیم. من بوتیک لباس دارم و در پشت بام خانه مان کارگاه خیاطی راه انداخته ام که در آن خیاطی می کنم و لباس های دوخته شده را در مغازه ام می فروشم.

دیروز همسرم برای خرید داروهایش از خانه بیرون رفت و بازنگشت. مهناز گفته بود بعد از خرید داروهایش به خانه خواهرم سر می زند، اما وقتی خواهرم با من تماس گرفت و گفت مهناز به خانه او نرفته، نگران شدم. ساعتی بعد خواهرزنم تماس گرفت و گفت گوشی موبایل مهناز خاموش است. ما که نگران شده بودیم، همه جا را دنبال او گشتیم تا اینکه روز بعد جسد او در حوالی بزرگراه آزادگان پیدا شد.

من از نحوه مرگ همسرم اطلاعی ندارم. در حالی که این مرد منکر دست داشتن در قتل همسرش بود، پلیس با لکه های خون در خانه مرد خیاط روبه رو شد و فرضیه جنایت خانوادگی قوت گرفت. در آنالیز های بعدی تعیین شد دست و پای زن جوان با تکه های پارچه بسته شده که مشابه آن در کارگاه خیاطی احمد کشف شده است.

احمد مدعی بود با همسرش اختلافی نداشته، اما همسایه ها این موضوع را رد کردند و گفتند بار ها صدای درگیری آن ها را شنیده اند. وجود خراشیدگی روی دست های مرد خیاط شک پلیس را دوچندان کرد و وقتی در خانه مرد خیاط دارو های مهناز کشف شد که نشان می داد به تازگی آن ها را خریده، ادعای احمد مبنی بر اینکه همسرش برای خرید داروهایش از خانه خارج شده بود، رنگ باخت.

همچنین تعیین شد زن جوان موبایل، گل سر و کلید خانه را همراه خودش نبرده بود. از طرفی مرد خیاط در پاسخ به پرسشی درباره اینکه چرا آن روز چندین بار حیاط خانه را شسته، ادعا کرد حیاط را به خاطر برگزاری جشن تولد فرزند باجناقش شسته است؛ اما وقتی همسایه ها تأیید کردند این مرد هرگز در کار های خانه یاری نمی کرد، اوضاع برای متهم پیچیده تر و برای احمد کیفرخواست صادر و پرونده اش به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. مرد خیاط در دادگاه کیفری پای میز محاکمه ایستاد. دختر مقتول اعلام گذشت کرد، اما پدر او برای متهم حکم قصاص خواست.

این مرد سالخورده وقتی درباره کشته شدن دخترش صحبت کرد، از حال رفت و روی زمین افتاد. سپس احمد در صندلی ویژه ایستاد و ادعا کرد دستی در قتل همسرش نداشته و نمی داند مهناز چطور کشته شده است. این مرد حرف های قبلی اش را تکرار کرد و گفت: همسرم برای خرید دارو از خانه بیرون رفت و جسدش پیدا شد. نمی دانم چه کسی او را کشته است. من بی دلیل بازداشت شده ام.

قاضی پرسید: آنتن دهی موبایل همسرت و خودت نشان می دهد گوشی های موبایل از خانه خارج نشده اند. چطور مدعی هستی همسرت از خانه بیرون رفته بود؟ متهم پاسخ داد: همسرم وقتی از خانه خارج می شد، گوشی موبایلش در دستش بود. آن لحظه من از او ساعت را پرسیدم و گفت ساعت 11 است.

قاضی پرسید: چرا هنگامی که همسرت ناپدید شده بود، حیاط خانه را شستی؟ متهم جواب داد: قرار بود خواهرهمسرم و خانواده اش از شهرستان به خانه مان بیایند. به همین خاطر کمی جلوی راه را تمیز کردم. قاضی سپس گفت: آثار کبودی و خراشیدگی روی گردن و دستانت چرا ایجاد شده بود؟ متهم شرح داد: من چند روز قبل از این ماجرا در خانه بنایی انجام می دادم و به همین خاطر دست هایم خراشیده شده بود. آثار خراشیدگی روی گردنم هم هنگام اصلاح صورت ایجاد شده بود.

او درباره اختلاف با همسرش نیز گفت: من و همسرم اختلافی نداشتیم. ما با هم دخترخاله و پسرخاله بودیم. اما بعد از فوت مادرزنم، وقتی پدر مهناز همسر دومی گرفت که خیلی جوان بود و صاحب فرزند شد، رفت و آمدم را با آن ها کم کردم. البته این فقط خواست من نبود، همسرم هم دوست نداشت زیاد به خانه پدرش برود.

احمد در ادامه گفت: خانواده همسرم دخترم را تحریک نموده بودند تا به دروغ علیه من شهادت دهد؛ اما دخترم که واقعیت را می دانست، از قصاص گذشت کرد. متهم در آخرین دفاع نیز اتهام قتل را رد کرد و بعد از اینکه وکیل متهم دفاعیات خود را عنوان کرد. قضات برای تصمیم گیری درباره این پرونده وارد شور شدند.

منبع: فرارو
انتشار: 2 تیر 1400 بروزرسانی: 2 تیر 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2264

به "متهم: بی گناه هستم! نمی دانم قاتل همسرم کیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متهم: بی گناه هستم! نمی دانم قاتل همسرم کیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید