لیگ برتر فوتبال ایران با پروتکل های آلمان ادامه پیدا می نماید یا ژاپن؟

به گزارش باتسک، زهره هراتیان، رئیس مرکز ارزیابی های پزشکی و بازتوانی فوتبال ایران (ایفمارک) درباره چگونگی از سرگیری مسابقات لیگ برتر توضیحاتی ارائه کرد.

لیگ برتر فوتبال ایران با پروتکل های آلمان ادامه پیدا می نماید یا ژاپن؟

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش خبرنگار ورزشی باتسک، زهره هراتیان، رئیس مرکز ارزیابی های پزشکی و بازتوانی فوتبال ایران (ایفمارک) در مورد زمان آغاز لیگ گفت: هنوز ویروس ناشناخته است و شناخت رفتارهای آن یک سال زمان می برد. با این حال ما با فیفا در ارتباط هستیم و دستورالعمل های لازم و آغاز لیگ در کشورهای مختلف را رصد می کنیم تا در گزارشی به فیفا ارائه کنیم.

وی درباره اینکه به عنوان یک متخصص لیگ ایران را به آغاز مجدد نزدیک می داند یا انتها آن در فصل جاری، گفت: این مسئله به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا بستگی دارد. من به عنوان متخصص یک بعد را می بینم، اما وقتی بحرانی ایجاد می گردد ستادی تشکیل می گردد که از نظر تخصصی، اجتماعی، سیاسی و ... همه جوانب را در نظر می گیرند. برای من به عنوان متخصص راحت ترین تصمیم این است که لیگ برگزار نگردد، اما دغدغه مالی و اجتماعی وجود دارد و دغدغه ما فقط سلامت است. با این حال همه چیز درباره ویروس شناسایی نشده است و اگر نادانسته آغاز کنیم، مشکل ایجاد می گردد. از همین رو ما مسئله را از جی لیگ ژاپن دنبال می کنیم تا به نتایج بهتری دست پیدا کنیم.

دو نوع تست کرونا وجود دارد که PCR است که از راه مخاط تست می گردد، اما تضمینی نیست که 10 دقیقه دیگر هم منفی باشد و تست دیگر آنالیز کوتاه مدت و بلند مدت سیستم ایمنی است که کیت دقیقی برای آن نیست. وی با بیان این جمله درباره تست کرونا در واکنش به این مسئله که درودگر اعلام نموده برای آغاز لیگ روی پروتکل های آلمان تحقیق می گردد، گفت: شاید او در مورد بحث آغاز مسابقات و برنامه ریزی این را گفته است، چرا که در جریان مسائل پزشکی نیست. در آلمان قوانین خیلی سفت و سخت است که هر چهار روز تست می گیرند. آیا حتی خود باشگاه های ما از پس هزینه های آن بر می آیند؟ یک نوع تست دیگر نیز وجود دارد که شاید در خیلی از شهرهای ما نباشد و به همین دلیل خیلی نمی توانیم مطمئن صحبت کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 28 مرداد 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1651

به "لیگ برتر فوتبال ایران با پروتکل های آلمان ادامه پیدا می نماید یا ژاپن؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ برتر فوتبال ایران با پروتکل های آلمان ادامه پیدا می نماید یا ژاپن؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید