لغو پروازهای اروپایی ارتباطی با کرونا ندارد

به گزارش باتسک، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اعلام نمود: لغو پروازهای اروپایی شرکت هواپیمایی ایران ایر ارتباطی با کرونا ندارد و در ادامه فشارهای آمریکایی ها به صنعت هوانوردی ایران اعمال شده است.

لغو پروازهای اروپایی ارتباطی با کرونا ندارد

با ما سفر کنید و با تور ترکیبیی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش باتسک از ایسنا، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) امروز اعلام نمود: با توجه به محدودیت هایی که به دلایل نامعلوم از طرف اروپا بر پروازهای هما اعمال شده، تمامی پروازهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به مقاصد اروپایی تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمده است.

در این راستا مقصود اسعدی سامانی -دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی- در مصاحبه با ایسنا اظهار کرد: حرکتی که اروپا برای لغو و تعلیق پروازهای شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) به مقصد کشورهای این قاره انجام داد به نظر می رسد که ارتباطی با ویروس کرونا ندارد و در پی فشارهای آمریکایی ها بر صنعت هوانوردی ایران اعمال شده است و نشان می دهد اروپایی ها در این زمینه هم دنباله رو آمریکا بودند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر هیچ پرواز باری و مسافری توسط ایرلاین های داخلی به اروپا انجام نمی گردد و تنها پرواز شرکت هواپیمایی ماهان به بارسلون تا هشتم فروردین ماه سال آینده مجوز دارد.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی در پاسخ به سئوالی درباره علت این ممنوعیت پرواز به اروپا گفت: اروپایی ها مقرراتی را برای انجام پروازهای مسافری و باری به مقاصد مختلف وضع نموده اند و اجرای این قوانین و مقررات به داشتن نرم افزارهایی مشروط شده است که این نرم افزارها به صورت انحصاری در اختیار آمریکا بوده و آن را به ایران نمی دهند. به همین دلیل است که می گویم ممنوعیت پروازهای ایران ایر به اروپا ارتباطی با ویروس کرونا ندارد.

اسعدی سامانی اعلام نمود: وزارت امور خارجه و سازمان هواپیمایی کشوری هم اکنون در حال رایزنی برای حل این مشکل و برقرار شدن مجدد پرواز های اروپایی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هستند و امیدواریم که این مشکل هر چه زودتر حل گردد البته بعضی از پرواز های قطر ایرویز که عمدتاً پروازهای باری است از تهران به مقاصد اروپایی انجام می گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1359

به "لغو پروازهای اروپایی ارتباطی با کرونا ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو پروازهای اروپایی ارتباطی با کرونا ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید